Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem mellett átlagban...

Egyetem mellett átlagban mennyi szabadideje van az embernek hétköznaponként?

Figyelt kérdés

2020. aug. 12. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ attól, hogy mennyi órád van, meg mennyi idő megy el utazással.
2020. aug. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ...

Első alapszakom: eleinte minden nap voltak óráim délután 2-3-ig, később heti 4 napot tudtam járni, de igazán csak a vizsgaidőszakban voltam elfoglaltabb. Edzeni mindig volt időm, én szeretek írni is sztorikat hobbiból, akkoriban nagyon sokat írtam is. Az átlagom 4.2 volt a legvégén.


Második alapszakom: ezt konkrétan ott is hagytam egy év után, konkrétan tanultam, edzettem heti 4-5x és aludtam, de így is belebuktam relatíve sok tárgyba. Lelkileg nagyon megterhelt az az egy év, nagyon kimerültem attól, hogy folyamatosan az járt a fejemben, hogy tanulnom kell és ha oda is tettem magam, az is csak a ketteshez volt elég.


Mesterszakom: ez egy vicc volt. Konkrétan alig kellett bejárni, de az órák 90%-án nem is kellett személyesen résztvenni. Jellemzően heti 3 alkalommal mentem be, 1-2 órára, azokra, amiken érdemes ott ülni, mert úgy lehet jól felkészülni a számonkérésekre, ha onnan van jegyzeted. Mellette 30 órában tudtam dolgozni diákként. 4.4-es átlaggal zártam.

2020. aug. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Előző nem tudom te milyen mesterszakra jártál de nekem mester első évében, tehát első két félévben heti 3 nap kell bejárni és reggeltől estig vannak órák szünetek nélkül.
2020. aug. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Hány órád van és milyen beosztásban, ezekre be kell-e és/vagy be szeretnél-e járni. Mennyit, mikor és hogyan kell tanulnod vagy készülnöd. Mennyi időd megy el közlekedéssel vagy egyéb hétköznapi teendőkkel.

Nekem pl. nem volt sok órám egy héten (max. 13, de ez is szabvállal együtt), de mindre kötelező volt bejárnom és nem túl logikusan voltak elosztva... Minden nap voltak óráim és sok volt a lyukasóra, amit az egyetemen töltöttem. Ezt próbáltam picit hasznosabban kihasználni pl. tanulni vagy olvasni, de természetesen nem mindig sikerült. A szemináriumokra nekem hétről hétre kellett készülnöm (tanulni, írni, olvasni, feladatlapokat oldani, előadást készíteni és hasonlók) és ez elég sok időt elvett. Viszont vannak olyan órák (főként ugye előadások), amikkel a szorgalmi időszakban nincsen sok munka, max. zh-k, egy-egy beadandó vagy esetleg semmi (csak a félév végén). Ha bejárós vagy, vagy sokat kell utaznod mire beérsz az egyetemre, akkor az is idő (és, ha szerencséd van, akkor ezt is fel tudod használni valamire). Nekem nagyon sok szabadidőm nem volt, max. barátokkal találkoztam egy-egy órára, este megnéztem egy részt egy sorozatból, olvastam valami nem kötelezőt vagy egyik félévemben jártam sportolni. Viszont nagy, időigényesebb dolgokra nem volt időm, pl. dolgozni sem tudtam eddig.

2020. aug. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4: nekem is voltak, csak nem kellett bejárni. A gyakorlatok és az elmélet is opcionális volt, az egész képzésen 4 tárgyam volt, ahova be kellett járni ténylegesen. És 3, ami megérte a jelenlétet.


Nem büfészakra jártam, de ugyanazt adták elő mesteren, mint alapszakon... Az ember a kisujjából ki tudta rázni. Vagy lehet, hogy csak én, nem tudom. A szemembem az a mesterszak egy vicc volt ahhoz képest, amennyivel többre tartanak miatta munkavállalóként.

2020. aug. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elsős ként az első félévben a hétfőm és a péntekem volt szabad igaz a hétfő úgy hogy lett volna egy órám de arra nem volt muszáj bemenni csak ha zh-t írtunk.

Második félévben a hétfőm,csütörtököm de csak kéthetente mert volt egy óra akkor, meg a péntek bár egész félévben 2 alkalom kivételével mert akkor 5 órás óránk volt mert távolról jött a tanár és így lehetett megcsinálni.

2020. aug. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
97%

Ez nagyon sok mindentől függ. Függ egy adott kartól azon belül is függhet a szaktól. Attól is függ hogy hány kreditesek a tárgyak és mennyit kell felvenni.

Nekem hála istennek elég sok a szabadidőm, mert még úgy sincs sok tárgyam hogy van ami visszamaradt. De persze vannak olyan napok amikor konkrétan egész nap bent vagyok de ez többnyire heti egy nap.

De persze vannak szakok amik sokkal zsúfoltabbak.

2020. aug. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Szak függő, meg attól is függ mi a célod. Viszont ha szeretnél biztos jövőt, akkor érdemes tanulni. Reál szakon azért, mert a gyakorlás aranyat ér és csak úgy lesz hasznos tudoásod és lesz belőled szakember. Humán szakon meg a + tudás fog aranyat érni, szóval érdemes inkább elengedni havi egyszer egy bulis hétvégét és csak egy érdekes szakmai olvasmánnyal tölteni az időd.
2020. aug. 14. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
14%
Pontosan amennyit akar. Nem kotelezo tanulni....
2020. aug. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!