Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális, ha már most ennyire...

Normális, ha már most ennyire rettegek a végzős tanévtől?

Figyelt kérdés

Hogy értsétek az aggodalmam, idén leszek 12.-es egy vidéki gimiben és orvosira szeretnék jelentkezni. Eddig nem volt problémám a tanulással, viszont nagyon félek, hogy nem fognak úgy sikerülni az emeltek, vagy akár a kötelező érettségik, ahogy szeretném. Tudom, hogy nem a világ vége, ha nem vesznek fel elsőre, de rengeteget készülök, hogy ez ne így legyen és mindent próbálok megtenni a cél érdekében.

A családomat nem szeretném ezzel a mindennapos gondolatmenettel támadni, az osztálytársaim viszont hozzám hasonlóan paráznak és nem is szívesen beszélnek erről a témáról, amit megértek, csak azonosulni nem tudok vele, de ez most nem is baj. Én viszont gyakorlatilag aludni sem tudok, nyilván ez lehet más miatt is de ahogy egyre közelebb kerülök a tanévkezdéshez, a végzős évhez, úgy érzem egyre nagyobb rajtam a nyomás.

Az eddig automatikusan megszerezhető 100 többletpontom sem lesz meg, amennyiben bevezetik az új törvényt, miszerint emelt érettségire maximum 50 többletpont adható... Nem szeretném sajnáltatni magam, de sajnos versenyhelyezést nem sikerült szereznem, tehát alapvetően minusszal fogok induli azokkal szemben, akik diákolimpia,OKTV vagy egyéb részvétel miatt többletpontra jogosultak. Márpedig vannak jó páran.

Tudom, hogy csökkentek idén a ponthatárok mind a négy egyetemen, de ez a rendkívüli helyzet, elmaradt szóbelik szüleménye, jövőre valószínűleg lesznek szóbelik(nagyon remélem) amikkel ismét emelkedhet a ponthatár.

Ti hogy birkóztatok meg a végzős évvel?



2020. aug. 16. 18:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
2 emelt kell orvosira, szóval 50+50 pont, az 100. Ki is maxoltad.
2020. aug. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
49%

Egyáltalán nem rettegtem, sőt, nem is izgatott túlságosan.

Csinálj meg élesben pár feladatsort: azaz mérd az időt, csináld végig, és pontozd le magadnak.

Látni fogod, hogy a közepekre kár szót vesztegetni, annyira egyszerűek; jó, az idegen nyelv jelenthet némi nehézséget.

Az emeltek közül a biológia az egyik legegyszerűbb, jó, a kémia tényleg húzós, de egy tárgyra csak fel tudsz készülni!

Fel a fejjel!

(Anno én is megcsináltam a biosz-kémia emelt kombót - 458 pontom lett... Sok sikert! Tanulj, de ne parázz!)

2020. aug. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Arra nem is gondoltál, hogy ha véletlenül beveztnék, hogy emeltre max 50 járhat (amit nem tudom honnan szetsz, de tegyük fel), akkor MINDENKI csak ennyit tudna összeszedni, tehát SEMMI hátrány nem származik ebből neked?
2020. aug. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

#1 #3

Tavaly júniusban a Nemzeti Pedagógusi Kar közzétett egy dokumentumot, ahol leírták, hogy " emeltszintű érettségivel maximum 50 pont szerezhető." Kötelező lenne egy emelt, mint bemeneteli követelmény, így csak a másodikra adnának többletpontot, de ha valaki teszem azt három felvételi tárgyból emeltezne, ugyanúgy csak 50 többletpontot szerezhetne emelt szintű érettségi címszó alatt.


[link]


eduline.hu-n többször előkerült a téma:

[link]

#3 Másoknak lehet, hogy van többletpontja más forrásból: pl diákolimpia, OKTV helyezés vagy egyéb eredmény.


#2 Gratulálok a szép pontszámodhoz:D Köszönöm a biztató szavakat.

2020. aug. 16. 18:52
 5/22 anonim ***** válasza:
62%

Jó, nekem még mindig az nem tiszta, hogy te ezzel hogy lennél hátrányban a többiekkel szemben???

Eleve az orvosira két emelt kell, így ha behozzák, hogy csak a 2. emeltre kapsz 50 pontot, oszt csá, kimaxoltad, akkor ez mindenkit ugyanúgy érint, azaz minden orvosira jelentkező csak 50 pontot kaphat.

2020. aug. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%

5, régen a 2 emelt miatt 100 pluszpontot kaptak ami a maximum vagyis nem számított semmilyen más eredmény.


Most csak 50et kapnak és emiatt a másik 50 összehozható versenyekből.

2020. aug. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%

Így már értem.

Viszont ez még nem hivatalos.

2020. aug. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Úgy tudom 2 évvel korábban kell, hogy bejelentsék az újításokat, és elvileg ezt már régóta tervezik bevezetni.
2020. aug. 16. 19:22
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
#8 a tervezgetés nem egyenlő a bejelentéssel. Ha majd bejelentik, akkor azt is be kell jelentsék, hogy mikortól érvényes a dolog. Most sehol nem lehet olyat olvasni, hogy x tanévtől már így kell hozzáállni a felvételihez.
2020. aug. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

Normalis, mivel sok múlik rajta.

Próbálj nem stresszelni, adj bele mindent és menni fog!;)

2020. aug. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!