Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki '90-ben érettségizet...

Ha valaki '90-ben érettségizett, akkor annak is jár a 12 államilag támogatott egyetemi félév?

Figyelt kérdés
Feltéve persze, ha azóta nem vett részt felsőoktatási képzésben. Egyébként ilyen esetben - tekintve, hogy a régi érettségi rendszerben jegyek voltak csak - hogy történik pontosan a pontszámítás? Valakinek van tapasztalata ezzel a témával?

2020. aug. 18. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Én 2003-ban érettségiztem, még ez is a régi rendszerben volt. 2009-ben szereztem egy diplomát, 10 félévet elhasználtam, de még így is jár a 12 félév, mert még a diplomát is a "régi rendszerben" csináltam.

Szóval igen, neked is jár.

Én idén jelentkeztem ismét felsőoktatásba, volt olyan szak, ahol a diplomámból számolták a pontot, máshol meg az érettségi eredmények kétszerezésével, de pontosan nem tudom, hogy ez mit jelent.

Viszont nekem a diplomám miatt nem kellett semmiből emelt érettségit csinálnom, de ha neked nincs diplomád, akkor mindenképp kell egy tárgyból újra érettségizned emelt szint, mert ez a jelentkezés egyik feltétele.

2020. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Természetesen jár. A jelenlegi szabályok szerint azonban kötelező egy emelt érettségi, szóval egy tárgyból újra kell érettségizned. A B2-es nyelvvizsga a diploma kiadás feltétele, az nem kell a felvételihez.


Az érettségi vizsgaeredmények automatikusan középszintű érettségi vizsgának minősülnek, az abban foglalt érdemjegyek az alábbi százalékos értékeknek felelnek meg: jeles (5): 100%, jó (4): 79%, közepes (3): 59%, elégséges (2): 39%.

2020. aug. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1-es. 2006-tól van fir, ami nyilvántartja az elhasznált féléveket. Az ügyfélkapun keresztül érhető el:

[link]


itt meg tudod nézni, hogy nyilvántartanak e nálad elhasznált félévet oktatási azonosító kell hozzá és ügyfélkapú.

2020. aug. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Illetve azt írtad, hogy diplomából számítottak pontot. Szóval nyilatkoztál arról, hogy van diplomád, ezért ha a firben nem tartanak nyilván rólad adatot és nnem tudod igazolni, hogy fizetősre jártál, akkor a fir automatikusan 7 elhasznált félévet von le, azaz neked 5 féléved van.


Úgy működik, hogy a to-n rögzítik a leadott papírjaidat, diplomádat és a rendszer kiszámolja.

2020. aug. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3,4: Köszönöm a felvilágosítást! De már utána jártam és úgy van ahogy írtam, hidd el! Ugyanoda jelentkeztem újra, ahol az első diplomámat szereztem. A To-n megkérdeztem mielőtt jelentkeztem.

De mindegy, hogy velem mi van. A kérdezőnek van még 12 vagy 14 féléve, ez a lényeg!

2020. aug. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5ös Milyen szakra jártál ?



,

2020. aug. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1: Te nagyon el vagy tévedve. Neked már csak 2 féléved van. Úgyhogy hiába vettek fel államira, úgy átsorolnak ha letelt a 2 félév, mint a szél. Most nem működika FIR (Felsőoktatási Inf. Rendszer, ) de ott le tudod kérdezni, mennyi az annyi. De nem indul újra. Ez 1000 %.
2020. aug. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En fizetősön kezdtem 2003-ban. Mikor tavaly mesterre mentem, volt 12 felevem. Akik velem.kezdtek anno, nekik mar csak 4. Amit írsz, kizárt. Egy kivetel vsn, ami nem szamit bele a 12-be, es az NKE-n a közszolgalati oösztöndíj. Az külön fut.
2020. aug. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2020. aug. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!