Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek megérné kollégiumb...

Szerintetek megérné kollégiumba mennem?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok középiskolába menni, ami kb.45 perc buszozásra van az otthonomtól, viszont most útépítés miatt 1 óra, és lehet még évekig eltart. (Tavaly kezdték és még sehol se tartanak.khmm.. kelet magyarország 😒🙃) A családban mindenki azt mondja, hogy jobb lenne koliba mennem. Viszont én nem tudom, hogy megérné e, hisz szerintem ez annyira nem sok utazás. Meg a koliban nem túl sok a megkötés? Vagyis ha bejárós lennék akkor legalább nem szabná meg senki, hogy mikor tanuljak, vagy mikor mehetek el a városba. Tudom, hogy ezt nekem kell eldöntenem, csak érdekelne mások véleménye is. Előre is köszi! 😊

2020. aug. 23. 19:53
 1/6 anonim válasza:
43%
Szerintem menj koleszba, hidd el, hogy egy remek emlék lesz a sok szabály mellett. Egy idő után a sok buszozás eléggé fárasztó tud lenni, legalábbis nekem rossz volt.
2020. aug. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Azért ez még nem olyan hosszú út. Nekem is ennyi lesz, és bejárok.
2020. aug. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat! 🥰

#1 Na igen. Szerezhetnék rengeteg tapasztalatot és persze barátokat. Jóesetben tényleg remek lenne visszagondolni ezekre az évekre.

#2 Szerintem se túl hosszú ez az út.

Ahh, annyira döntésképtelen vagyok. Remélem még ezalatt az egy év alatt valami csodával határos módon sikerül eldöntenem. És egyébként ha mondjuk elmennék koliba, viszont rájövök, hogy nem nekem való, vagy rossz felügyelők vagy szobatársak miatt nem szeretnék tovább maradni, akkor van lehetőségem kiiratkozni, akár tanév közben?

2020. aug. 23. 20:42
 4/6 anonim válasza:
100%
Ki és be iratkozni is lehet szerintem év közben bármikor. Bár a kollégiumtól is függhet.
2020. aug. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Bármikor kiiratkozhatsz, persze.

Érdemes megpróbálni szerintem.

Minden nap 1ora oda, 1 vissza, plusz a buszmegállóig eljutni.. sok időt elvesz -én is ingáztam, 1 évig birtam. De magamból indulok ki, én nem tudok buszon tanulni sem pl, vagy ha tele a busz nem is olyan kényelmes.

2020. aug. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Mostmár én is a koli felé hajlok. Meg fogom próbálni, aztán majd elválik, hogy maradok e.
2020. aug. 24. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!