Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ma már 132 új fertőzőtt volt....

Ma már 132 új fertőzőtt volt. Az iskolákat mikor zárják be? Mennyire valós a szeptember 14-15-ös - egyre több helyről hallott dátum?

Figyelt kérdés
Egyre több helyről olvasni, hallani, hogy a kormány megnyitja ugyan az iskolákat, de szeptember 14-én újra bezárja azokat ha 100 feletti a napi esetszám. Szülőként, nagyszülőként ti mire készültök?

2020. aug. 28. 10:11
A kérdező szavazást indított:
Otthon maradok a gyermekemmel.
Nincs több szabadságom, iskolai felügyeletre küldöm.
Nagyszülők vigyáznak rá és próbálnak vele tanulni.
Nem tudom, kétségbe vagyok esve.
30 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Ha otthon kell maradni, hát otthon maradnak a gyerekek. Amúgy is home office munkám van.

Egy iskolás és egy óvodás gyerekem van.


Ettől függetlenül én agyf@szt kaptam márciustól júniusig a távtanítás miatt. Nálunk annyi volt az online oktatás, hogy pl tankönyv 70-75 oldal, munkafüzet 64-65 oldal, egy hét múlva küldd el a fotókat róla. És ennyi, sem egy oktató videó, sem egy zoomos óra, semmi kontakt nem volt sem a tanárokkal, sem az iskolával, semmi. Ezt nem nevezem oktatásnak. Borzalmas volt!

De a tapasztalatok alapján már tudom, hogy lehet jobban csinálni, vagy legalábbis remélem, hogy tudjuk ezt jobban is csinálni. Majd lesz valahogy.

2020. aug. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
Orvos ismerősök október közepe táján számítanak a műtők bezárására, gondolom hasonló időben zárnak be az iskolák is.
2020. aug. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Én sehol nem olvastam ilyet, mint Te, kérdező. Közoktatásban kicsi esélyt látok erre, mindjárt kifejtem, miért.


Én egyetemre járok (közgáz) és szerencsére az egyetem rektora saját hatáskörben elrendelte a távoktatást. Bölcs döntés volt, mert így is hering party szokott lenni a termekben és a folyosókon. Nem szívesen jártam volna be...


Viszont annyit mondhatok, hogy a kormány abból a szempontból nem fog egyszerű, kényelmes, népszerű, nevezzük akárminek döntést hozni, mert:

1. Rendeljék el központilag megint a távoktatást, vagy nem? Abban egészen biztosak lehetnek, hogy a szülők túlnyomó többsége nem fogja megint le nyelni a távoktatást. Mert hiányzik sok háztartásban a megfelelő felszereltség (lap-top, internet). Mert nem tudnak otthon ülni a 6, 8, 10, 12 éves gyerekükkel, hogy felügyeljenek ÉS segítsék őket a tanulásban (a tanárok helyett is). Mert a legtöbb iskola még mindig nem tudja, hogyan kéne távoktatni. És mert az iskola mégis csak egy gyermek megőrző, nem igaz (reggel 8-tól délután 4-ig)?!

2. Oké, nyissák ki az iskolákat. De senki ne gondolja, hogy a gyerekek nem fognak megfertöződni és haza hurcolni a betegséget a családnak. Az idősebb tanárokat is tökre megértem, ha veszélyben éreznék magukat.


Szóval szerintem tuti lesz nyitás és tanítás is a közoktatásban egy darabig, mert a kormánynak túl nagy népszerűség vesztést okozna, ha kimondják, hogy oké, távoktatás lesz, punktum, oldjátok meg. A kérdés az, hogy meddig?

Addig meg marad a felelősség az iskola igazgatókon...

2020. aug. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
39%

3-as szép amit leírtál, de pont az elmúlt órában jött ki egy kormánylevél, ami egyértelműen és mocskos módon elkezdte a puhítást a bezárásra! A szülőkre és a tanárokra hárítják a felelősséget, holott ők nem mernek döntést hozni.

[link]


ez azért eléggé arra felé mutat, hogy itt bizony felelősség áthárítás és kommunikációs offenzíva készül! Azaz, ha a semmirekellő diákok miatt elterjed a járvány - mert el fog, ezek szrnak mindenre és mindenkire az egész generáció selejtes - akkor már meg is vannak a bűnösök, hogy KIK MIATT kell bezárni az iskolákat. Szülő és pedagógus! Ne legyen igazam, de ismerve a kormány kommunikációs patternjeit ez egyértelműen egy kommunikációs stratégia része - nyitórésze - mármint ez a levél a szülők és pedagógusok felé. A kormány széttárja a kezét - magyarul bedobta a gyeplőt!

2020. aug. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%
Itthonról dolgozunk mindketten, max. a gyerekek is itthon maradnak, nem probléma. Még örülnék is neki, ha csak annyi lenne megadva, hogy könyv 30-35 oldal. Akkor tanítjuk meg neki, amikor akarjuk, semmi kötöttség. A férjemmel a tanárgyakat már így is felosztottuk egymás között, kinek-mi az erőssége alapon. Lehetne idegeskedni, vagy szidni a körülményeket, de az ellen tenni nem tudunk. Igyekszünk a jó oldalát keresni annak, aminek csak lehet.
2020. aug. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
30%
5-ös - abba belegondoltál, hogy a gyereked, vagy más gyereke így hogy szerzi meg a kellő "szocializációs készséget"? Nem érik otthon ingerek, nincs magára hagyva, nincs teljesítése kényszer stb... Egy teljes alsós tagozat alig járt fél évet iskolába tavalyi tanévben. Nekik ez teljesen kimaradt. Elkorcsosult, anyámasszony katonája, szorongó, teljesíteni nem tudó nemzedékké válnak azok, akiket otthon pátyolgatnak a szüleik sokáig, mert nem érik őket stresszingerek! Nincs versengés, nincs számonkérési stressz! Ezt nagyon sokan elfelejtik!
2020. aug. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem.a szeptembert végigviszik. Az októbert meg esetleg...de nobmvember már nuku
2020. aug. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem írtam azt, hogy ez így tökéletes. Azt mondtam, hogy nem tudok se érte, se ellene tenni semmit. Lehet idegeskedve, feszülten is tölteni a karantént, meg lehet úgy is, hogy igyekszünk élvezni, hogy otthon vagyunk, ha már nincs más választásunk. Sehol sem írtam, hogy ez milyen jó, tökéletes, vagy ideális. Csak azt, hogy a hangulatomat és a családom hangulatát tudom befolyásolni, a kormányzati döntéseket és járványügyi intézkedéseket meg nem. Azt befolyásolom pozitív irányba, amire ráhatásom van.
2020. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
Én idén leszek tizedikes. Láttam én is a híreket, kezdek félni, hogy már szeptember-október körül újra távoktatás lesz. Bár nekem sokkal jobban ment a tanulás online, de már nagyon hiányoznak a barátaim, a sulis légkör, hogy ne itthon üljek egész nap. Sajnálom a kisgyerekes szülőket, remélem kitalál a kormány egy élhető megoldást.
2020. aug. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
53%
6-os szerintem pár hónapos vagy hetes otthon maradástól még nem lesz antiszilociális a gyerek főleg hogy utána még több évig járhat iskolába, de hidd el hogy a digitális oktatás során is jutott stressz mindenkinek.
2020. aug. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!