Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minden általános iskolában...

Minden általános iskolában ugyanazok lesznek a feltételek a koronavirus kapcsán?

Figyelt kérdés
Ezek állami előírások vagy egyéni döntések lesznek az iskolákban?
2020. aug. 29. 07:19
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem mindenhol ugyanaz lesz az előírás. Más kérdés, hogy hol fogják be is tartani őket.
2020. aug. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Központilag kiadtak egy ajánlást, de abba is bele van írva, hogy a konkrét szabályokat a helyi jellegzetességek figyelembevételével kell megalkotni. (Ezzel egyet is értek. Nem ugyanaz egy kistelepülési általános iskola és a nagyvárosi suli.)
2020. aug. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kb 5000 fő a lakosság itt.
2020. aug. 29. 08:13
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Hát, az én régi sulimban (facebookon azóta is követem). Ott például a csengetési rendet változtatták meg, 40 perces órák lesznek, 15 perces szünettel. Szétosztották, hogy melyik évfolyam melyik kapun mehet be. Kirakták a szülőket a szülői váróból, gyerek megkeresésére hangosbemondón keresztül most nincs lehetőség. A felső tagozatban mindenkinek kötelező a maszk, az iskola egyet biztosít. A diák, aki nem visz maszkot, annak a gazdaságiban vásárolnia kell egyet. Órán nem kötelező viselni, a közösségi tereken szünetben igen. Illetve, az évnyitóra csak meghívóval lehet menni.

(800+ tanulós egyházi suli)

2020. aug. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nálunk is a folyóson lesz kötelező. Szülő nem mehet be Még maszkban sem. Alsósoknak felsosoknek egyaránt hordani kell. Bár az nem tudom higy lesz kivitelezve hogy egy 1. osztályos is mindig viselje. Szerintem halott úgy. Az én gyerekem a kisebbik most megy 2.-ba. Kizárt hogy felveszi mondás nélkül.
2020. aug. 29. 08:26
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, ha a gyereknek el van magyarázva, hogy a maszkot azért kell hordani, hogy se ő, se más ne legyen beteg, akkor fel fogja venni. A gyerekek nem hülyék, ha megértik, hogy ez most egy olyan helyzet, amikor mindenkire vigyázni kell, akkor viselni fogják a maszkot.


Anyum óvónő, és ő is beszélgetett már a gyerekekkel erről (3-6 éves gyerekekről van szó), hogy most sajnos itt ez a vírus, ami nagyon veszélyes, így ezt és ezt kell csinálni, vagy ezt és ezt nem szabad. Jé, megértették! Követik a szabályokat is, mivel az ő szintjükön érthetően el lett nekik mondva többször is a dolog. Meg a szülők is.

2020. aug. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

Kizárt hogy felveszi mondás nélkül


Jó, akkor majd mondják neki. Addig meg nevelheted.

2020. aug. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!