Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lehet a legjobban megvalósí...

Mi lehet a legjobban megvalósítható (szakdolgozat) kutatási kérdés a témámon belül?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelnek az olyan személyek, akik a családjuktól valamiben nagyban különböznek. Ami kimagasló és ritka szerintem, az az, amikor valaki elsőként szerez diplomát úgy, hogy alapvetően nem értelmiségi családban nőtt fel, nem látta ezt a mintát. Ilyen alanyokkal szeretnék interjúkat készíteni. Szerintetek hogyan tudnám leginkább megkönnyíteni a feladatot, és egy konkrét vonalon végigvezetni a témát úgy, hogy egy alapos, nem túl felületes és tág szakdolgozat legyen belőle, ne csak arról szóljon, hogy különböző eseteket leírogatok? Nem akarok ebbe a hibába belecsúszni, de nem tudom, honnan közelítsem meg.

2020. aug. 30. 22:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel pont ilyen vagyok, senkinek nincs diplomája a családban. Szerintem alapvetően ez annyira nem érdekes téma egyébként.

De érdemes lehet talán vizsgálni a motivációt, a család hozzáállását is. Szerintem akkor fogod csak igazán látni azt a bizonyos vonalat, amikor már van pár interjúd, mert úgy tudsz észrevenni jellemző mintákat.

2020. aug. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
33%
Ez aztan marha erdekes
2021. márc. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom neked már nem aktuális, de hátha idetéved valaki. Érdekes lehet, hogy az iskola hogyan termeli újra a társadalmi hátrányokat, miért van az, hogy akinek sok van még több lesz, akinek kevés van, annak még kevesebb lesz. Mi az, ami meg volt xy és z életében, ami segített, és mi által tudta azt elérni, hogy ki tudott törni a szegény, aluliskolázott közegből. Ez összetettebb kérdés, minthogy valaki lát mintát vagy nem.
2021. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!