Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan növelhető a mázli...

Hogyan növelhető a mázli rangsorpontom?

Figyelt kérdés
Idén leszek elsőéves az ELTE-n, és van egy tárgy, ahova a limit fölé kerültem a mázli pontok miatt. Hogyan lehet ezeket a mázli pontokat növelni, és miért kapok kevesebbet, mint más?

2020. aug. 31. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A mázlipontot egy algoritmus generálja a neptun kódod, a félév és a kurzusazonosító alapján: [link]


Tehát ugyanazon a kurzuson ugyanabban a félévben mindig ugyanaz lesz. És azért kapsz kevesebbet, mert az algoritmus szerint nem volt elég mázlid.

2020. aug. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Számomra egy kicsit igazságtalanság, mert szinte az elsők közt vettem fel az adott kurzust még az előzetes jelentkezési időszakban.. :/ Ilyenkor, ha nem kerülök be, várható létszámemelés (27. vagyok a 25 fős limitben), vagy ez már csak azon fog múlni, hogy mennyire lesz "mázlim", és valaki leadja előttem?
2020. aug. 31. 15:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
sehogy. ÉS semmi köze a mázlihoz, inkább pech-pont :(
2020. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Ahogy mondod.. :/
2020. aug. 31. 18:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mázlid lesz, akkor valaki leadja előtted, és bejuthatsz, de ez nem feltétlenül lesz így.
2020. szept. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A mazlioontrol tudni kell hogy a felsobbeveseknek joval tobbet ad, mint az elsoeveseknek, szoval gondolom van olyan aki most nem elsos , ok ilyen szempontbol elonyt elveznek.
2020. szept. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a mázlipontból ad többet, mert az egy marhanagy "véletlenszerű" szám amit csak akkor használ ha a "sima" pont egyezik (ami elég gyakran van). De a sima rangsorpontot lehet növelni, és valóban a félévekre is jár pont: [link]


Elméletileg viszont ha most kezdtél, akkor kaphattál arra 100 pontot, de hiába ha sokan vannak ugyanúgy mint te. Majd töltögesd az OMHV kérdőíveket, kapsz rá 8 pontot következő felvételkor.

2020. szept. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!