Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemény/tapasztalat a Budapes...

Vélemény/tapasztalat a Budapesti Corvinus Egyetemről és a Budapesti Gazdasági Egyetemről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A fent említett 2 egyetemről van bárkinek tapasztalata, vagy milyen véleménnyel vagytok róluk?


Melyik helyre mennyire nehéz bekerülni, szerintetek melyik a jobb suli, milyen a társaság, a tanárok, stb. bármilyen információt szívesen fogadok! :)


Köszönöm szépen!



2020. szept. 5. 14:02
 1/4 anonim válasza:
20%
BGE képzései nagyon jók, mind felépítésben, mind gyakorlati tudás átadásában. A Corvinusra sznobok járnak.
2020. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

BGE-ről hallottam már rosszakat, mint pl hogy gyenge az oktatás színvonala, hasonlók.


Corvinuson vannak sznobok, de nem csak azok járnak oda.

2020. szept. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
57%
A "korvósok" nagyrésze olyan nagyképű és annyira el van szállva magától, hogy én már hányok tőlük.
2020. szept. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

BGE nem jó, ott tanulok, de ha újra dönteni kéne, biztos nem ezt választanám. Már szégyellem, hogy ide járok.

A Corvinus szerintem jobb, de nem járok oda, szóval ez csak egy tipp. Nekem a legszimpatikusabb a BME Budapesten.

A BGE-re nagyon könnyű bekerülni, a Corvinusra sokkal nehezebb.

Társaság, nem vagyok jövőbelátó, nem tudom kikkel kerülsz össze. Szerencse kell.

Elfogadhatóak a tanárok mindkettő helyen.

Szerintem menj el a nyílt napra. Bár készülj fel, hogy nagyon fogják fényezni magukat az egyetemek.

Én pl. a BME nyílt napján imádtam lenni, de ott nem a gazdasági, hanem a műszaki képzések érdekeltek. Végül sajnos oda nem adtam be, eléggé az utolsó pillanatokra hagytam a jelentkezést, meggondolatlan döntéseket hoztam.

Szóval nagyon gondold át és nézz utána a szakoknak, a helyeknek, a lehetőségeknek.

2020. okt. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!