Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha ebben a...

Mi történik, ha ebben a félévben csak 25 kreditem lesz?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemet az ELTE BTK-n és az összesen felvett kreditek száma a félévben 25. Ez nem túl kevés? Nem kell meglegyen a 30?

2020. szept. 7. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem történik semmi
2020. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy a 2 félévben meglegyen a 36 kredit.
2020. szept. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A 30 csak egy támpont. Mivel 6 félév alatt 180-at kell összeszedni, ezért 30 per félév az átlag. Úgy van kitalálva a tanterv, hogy meglegyen a 180. Én is BTK-s vagyok, csak Szegeden, első félévben 24, másodikban 21 kreditem volt. A felsőbbévesek megnyugtattak minket, hogy ez nem baj, mindig így van, meg első évben csak inkább próbáljuk meg a rendszert megszokni, ha nem muszáj, ne vegyünk fel pl. szabadon választhatót. Most kezdem a 3. félévet, 35 kreditem van, és mostantól mindig 30 felett lesz. :D

Egyedül esetleg az ösztöndíj miatt lehet hátrány, mert ott számít a kreditmennyiség.

2020. szept. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2020. szept. 7. 13:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi se történik. Nekem ebben a félévben 19 kreditem van. 4 kredit tantárgy és 15 kredit szakdolgozat. :D
2020. szept. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Legfeljebb nem lesz ösztöndíj, ezt meg tudod nézni a tan.szabályzatban.
2020. szept. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!