Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány százalékos magyar érettsé...

Hány százalékos magyar érettségit lehet így írni? (Szóbelivel együtt.)

Figyelt kérdés
A lexikális tudásom (pl: írókról) 0, viszont elég jól tudok fogalmazni, értelmesen gondolkozom, helyesírásom elmegy. Beszédkézségem jó.

2020. szept. 7. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel szóbelire úgyis tanulnod kell, akkor akármennyit. De ilyeneket illik ismerni, hogy mi az a hasonlat, metafora stb, de ha tényleg értelmes vagy, akkor határ a csillagos ég.

Emlékeim szerint én sem tudtam túl sok mindent az írókról, költőkről, de 98% lett a közép.

2020. szept. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell semmit se tudj írókról. A szóbeli első része egy szövegértés + érvelés. A második egy elemzés (én ott a novellát ajánlom, mert az könnyebb). A tételeket megtanulod szóbelire és ennyi. Ha pedig látják hogy tudod és folyamatosan mondod, kb 10 perc után leállítanak (ha nem egy gyökér a magyar tanárod).

Én nulla tanulással mentem el megírni az írásbelit és 82% lett.

2020. okt. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Én azt hittem, hogy tudni kell a költőket, meg ilyesmi.
2020. okt. 3. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!