Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is vannak arra...

Szerintetek is vannak arra utaló jelek, hogy hamarosan bezárják az iskolákat?

Figyelt kérdés
Az elmúlt pár napban már Maruzsa sem nyilatkozik olyan magabiztosan azzal kapcsolatban, hogy nyitva maradnak-e az iskolák. Eddig állandóan kihangsúlyozták, hogy nem is terveznek semmilyen leállást, most pedig már csak annyit mondanak, hogy EGYELŐRE nem lesz leállás. Arról nem is beszélve, hogy újabb és újabb szigorításokat vezetnek be, annak ellenére, hogy azt mondták, ilyenek már nem lesznek. Nagyon sokan készpénznek veszik, hogy lesz online oktatás, és én is eléggé valószínűnek tartom.

2020. szept. 9. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

a Maruzsa féle elszólás már egy netes híroldalon is kivesézésre került, az a bizonyos "egyelőre+ szócska.


Hát tényleg érdekes elszólás. NIncs tervben digitális oktatás (fancsali mosolyféle, majd szünet) egyelőre!

Hát? egyelőre nincs.... és majd 2 hét múlva?

EZt hívják menekülési útvonalnak!

Elvégre ő nem mondta hogy nem lesz digit oktatás csak annyit mondott--egyelőre!

2020. szept. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Már bevezettek be szigorításokat.


Sport tevékenységek elmaradnak a tesin kívül.


Énekkorus és ilyenek elmaradnak.


A szülő nem mehet be az iskolába.


A nagyobb rendezvényeket el kell halasztani (pl szalagavató) vagy kisebb létszámban kell megtartani.


-----


Majd biztos jönnek még ilyenek. Ez attól függ szerintem mennyire fog emelkedni és hányan kerülnek kórházba. Attól, hogy ennyi fertőzött van nem biztos, hogy kórházban is ennyien vannak. Lehet alig kerülnek kórházba és amíg van kórházi kapacitás nincs értelme megszorításokat tartani. Szóval 2 hétig biztos nem lesz még semmi. Majd utána kiderül.

2020. szept. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
és idővel annyi (betarthatatlan )szigorítás és korlát lesz hogy joggal teszik majd fel a kérdést sokan: ha ez ennyire nyögvenyelős nem kéne inkább leállítani az egészet?
2020. szept. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

"ha ez ennyire nyögvenyelős nem kéne inkább leállítani az egészet?"


Gazdaság kárára megy, még az Egyetemek leállítása is. És, hogy miért? Nincs tömegközelkedés - pénz kiesés. Nem vesznek ki az emberek albérletet - pénzkiesés - az albérletkiadóknak nem jön bevétel - amelyet ugyebár elköltenének és az államhoz jut be. Az éttermek, gyorséttermek bevétele is visszaesne, hogyha az Egyetemisták otthon maradnának - akkor otthoni kosztot esznek - tisztelet a kívételnek aki elkezd főzőcskézni albérletbe :D - de mondjuk kolisokat ritkán láttam főzni, inkább hoztak 1-2 napra kaját a többit vásárolták. Akkor az Egyetemi kollégiumok nem fognak üzemelni, de attól függetlenül fenntartása van.


Középiskolák bezárnak: Rengeteg ember nem jut a tanulnivalóhoz. Lehet, hogy Budapesten és megye jogú városokban a tanulók rendelkeznek számítógéppel, okostelefonnal, interneteléréssel és megtudják oldani, hogy digitális formában menjen az oktatás, de rengeteg olyan tanuló és intézmény van, ahol ezt nem tudják megoldani.


Általános és óvodák bezárása: A szülőknek otthon kell maradni főleg, ha nincs nagymama, de ha van nagymama akkor sem célszerű ott elhelyezni, és oda járkálni mindennap a gyermekért, hogy esténként hazavidd, hiszen járványhelyzet van, másrészt hány nagymamánál van internetelérés, hogy online menjen az oktatás? Ha a szülők nem dolgoznak akkor nincs bevétel a háztartásba és a munkahelyek termelése is csökken, hiszen nincs munkaerő.

2020. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Én nekem nehezemre esik az albérletkiadókat sajnálni.

A Volán és a MÁV bevételkiesése viszont egy jogos érv, de szerintem az egészség fontosabb, mint hogy pörögjön a GDP.

2020. szept. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

"Én nekem nehezemre esik az albérletkiadókat sajnálni."

Ja. horror nonszensz árakat kértek sok sok évig. Dögöljenek meg haljanak éhen.

2020. szept. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát figyelj. Lehet vitatni. De azalbérlet árak a lakásárakkal együtt növekednek. A lakásárak a CSOK miatt növekedtek, ha a lakás ár növekszik az albérletár is növekszik általában. Szóval nem a kiadót kell hibáztatni, hanem akik rendeletek hoznak a parlamentbe - ők tudják szabályozni a piacot ugyebár ...


Az meg, hogy mennyi az albérletár, hát jó. De gondolj bele. Ha valami tönkremegy akkor akkor a bérbeadónak kell fizetni és nem neked. Ha ki kell cserélni az egész vízvezeték hálózatot a lakásba vagy a vízmelegítőt, festeni vagy a konvektorokat vagy ha esetleg van klíma a tisztitást, karbantartást... ezt mind a tulajdonosnak kell finanszíroznia és nem neked. Szóval ezek is benne vannak az árba. :)

2020. szept. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A CSOK Az egy borzalmas intézkedés, ugyanis kizárólag a felső középosztály jut hozzá. Az alsóbb rétegnek emiatt pedig még elérhetetlenebb lettek a belvárosi lakások.
2020. szept. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!