Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE BTK spanyol szak mennyire...

ELTE BTK spanyol szak mennyire nehéz? Mennyi szabadidőtök van mellette?

Figyelt kérdés

2020. szept. 11. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Ha szabadidőt akarsz, legyél munkanélküli. Egyetemre akkor menj, ha tanulni akarsz. Ha tanulni akarsz, a tanulást is (legalábbis jó részét) szabadidős tevékenységként fogod megelni.
2020. szept. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Én elsőéves vagyok a szakon, mivel elég magas szintű tudással jöttem a szakra (nyelvileg), ezért számomra nem bizonyult eddig túl nehéznek, de három szaktársam már lelépett a szakról. Szerintem ha a szak a célod és van elég motivációd, akkor simán teljesíthető. Sok zh, beadandó van és eléggé kell tanulni és olvasni, de nekem például a hétvégéken elég sok szabadidőm jut magamra.
2020. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Teljesen egyetértek az 1. válaszadóval. Ne az legyen már a szempont, hogy sok legyen a szabadidőd, meg lehessen éjjel nappal bulizni az egyetemen. Oda tanulni mész, ha meg nem akarsz tanulni, nem kötelező egyetemre menni. Sokat elmond, hogy lepontozzátok azt, aki rávilágít a realitásra. Na ezért nézik le a rendes szakokat végzők a büfészakosokat, mert nem értitek mi a lényege a felsőoktatásnak, lébecolni mentek oda.
2020. okt. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az, hogy a kérdező megkérdezte mennyi szabadideje lehet mellette az egyáltalán nem azt jelenti, hogy nem akar tanulni vagy hogy bulizni akár egyfolytában... Egy ártatlan kérdés volt, nem kell mindent túlreagálni. Egyébként érdemleges és releváns választ egyikőtök sem adott, akkor minek írtok? Hogy magyar módjára a másikba belekötve idebüfögjétek a véleményeteket? Nagyon intelligens...

Kérdező, ha még van kérdésed a szakkal kapcsolatban írj nyugodtan privát üzenetet és ne foglalkozz az előző válaszolokkal, ők biztos nem ilyen "büfészakokra" jártak és mindent tudnak:-)

2020. okt. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Hát most az 1. és 3. válaszolónak annyit, egyáltalán nem ismeri a kérdezőt és lehet, teljesen helytelen a következtetése. Lehet, már elvégzett három szakot és így kérdezi, mert most dolgozna is mellettte vagy valami
2020. okt. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4. és 5. válaszolónak nagyon szépen köszönöm a válaszát!

Ha lesz még kérdésem, írni fogok, köszönöm! :)

2020. okt. 27. 15:54
 7/10 A kérdező kommentje:

Tényleg szomorú, hogy egyesek ilyen módon belekötnek egy ártatlan kérdésbe... :(

Mindegy, ez csak őket minősíti. ;)

2020. okt. 27. 15:57
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok. Nem hülyeség a kérdés. ismerősöktől hallottam, a PTE-n az olasz szak és a német szak könnyű (volt valamikor), az angol nagyon nehéz, az ME-n az angol szak könnyebb. Az ELTE-t nem ismerem, szerintem nem annyira nehéz.

De nem is függ össze semmivel, mennyire nehéz. Ha nem terhelik felesleges információkkal és értelmetlen száonkérésekkel a hallgatókat, attól nem is kevésbé rossz. ha pl. alapvizsgán állandóan szívatják a népet, csak úgy, az semmire se jó. hallottam olyat, valaki eléggé jól tudott angolul, ment neki a nyelvtan is, de alapvizsgán minden hülyeséget kérdeznek és ki se lehet találni mit akarnak kérdezni.

Eddig még, úgy tudom inkább csak angolból fejlesztették agyon és dolgozták ki az értelmetlen és nehéz vizsgakövetelményeket, pl. proficiency vizsga egy hülyeség

2020. okt. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszolóra reflektálva nálunk is van egy "proficiency" vizsga, a Reválida. Második félév végén kell a tudasunkrol számot adni, szókincs, nyelvtan, szóbeli készségek és írásbeli gondolatkifejtés és ha azon megbukik valaki csúszik egy félévet, de ha az első évben tanulsz és odafigyelsz a dolgokra meg lehet csinálni.
2020. okt. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9. Igen, sajnos valahol akkor sem lehet ilyen vizsgákat megcsinálni, ha figyel, tanul az ember. spanyolból talán még nem tudták kidolgozni a nehéz, értelmetlen, szadista számonkérési módszereket.

A PTE angol szakján volt még, szerencsén múltak a szigorlati vizsgák, sikerül-e vagy nem. ha ahhoz a tanárhoz kerültél, aki a másik nézőpontot tanította, mint a másik tanár, akkor bukta. Ez kifejezetten nehéznek mondható. szóval jogos a kérdező kérdése.

Ha normálisan tanítják, a nyelvszakok nem olyan nehezek annak, akinek van hozzá érzéke.

2020. okt. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!