Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehetek plasztikai sebész?

Hogyan lehetek plasztikai sebész?

Figyelt kérdés

kiváncsi vagyok, hogy pontosan milyen úton kell végig menni ahhoz, hogy valaki plasztikai sebész legyen. Elég nehéz pontos választ találni az interneten úgyhogy itt kérdezem meg.



Általános Orvosi után sima sebészet és utána szakosodás? Rezidensként mit csinál? Meddig rezidens? Stb..


Illetve ha valakinek van személyes véleménye, meglátása a szakmával kapcsolatban azt is szívesen várom.


Köszönöm előre a válaszokat.



2020. szept. 13. 10:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A plasztikai és égés-sebészet a diploma után elsőként megszerezhető szakképesítés. A képzési idő 72 hónap (6 év). A rezidens szakorvosi felügyelet mellett végez orvosi feladatokat és ezért fizetést kap (hogy mennyit, az más kérdés). Általában betegeket vizsgál az ambulancián, végzi az osztályon az osztályos teendőket, műtéteknél asszisztál a szakorvosnak és kisebb műtéteket maga is végezhet, általában szakorvosi asszisztenciával. Hogy mikortól és mennyire hagynak a műtőben érvényesülni, az elég helyfüggő. Illetve vannak külső gyakorlatok, amikor más osztályon kell dolgozni, pl. 6 hónap sürgősségi gyakorlat.


Egyébként én nem vagyok plasztikai sebész, sőt semmilyen sebész sem, a műtéti szakmákra csak az egyetem alatt volt rálátásom, a különféle szakképesítések hosszáról és követelményeiről pedig itt olvashatsz: [link]

2020. szept. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Kb 4 plasztikai rezidens helyet hirdetnek az országban, így igen nehéz bekerülni. A többség általános sebész lesz és úgy szakosodik tovább.
2020. szept. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!