Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy egyetemen belül több...

Ha egy egyetemen belül több szakot is bejelölök (köztük a tanárit is), akkor ugyanúgy kell alkalmassági vizsga, mégha az első helyen álló szakra nem kell?

Figyelt kérdés
Több opciót is kiterveltem már, első helyen a gyógypedagógiát választanám, ami nem igényel szinte semmit felvételikor, csak a szokásos papírokat. Viszont az angoltanárit is gondolkozom beírni, ahol meg fontos az alkalmassági vizsga. Gondolom akkor ugyanúgy kell teljesíteni majd a felvételit, mintha az lenne a legelső helyen, nem?

2020. szept. 13. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha nem teljesíted akkor egyértelmű nem nyerhetsz felvételt.
2020. szept. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha viszont több tanári szakot jelölsz meg, akkor csak egy pályaalkalmasságira kell elmenned, és automatikusan a legjobb helyen megjelölt intézmény vizsgájára hívnak be (tehát ha például megjelölsz egy budapesti meg egy debreceni szakot, akkor a budapestire hívnak be, ha viszont a debrecenit jelölöd előbbre, akkor a debrecenire) és ha te mégse ott szeretnél vizsgára menni (mert ha mondjuk Debrecenben laksz, akkor csak emiatt nem mennél Pestre, mégha azt is jelölted meg elsőnek), akkor azt külön kérvényezni kell.

Szerintem te ezzel keverted azt, amit leírtál.

2020. szept. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2020. szept. 13. 15:34
 4/4 anonim válasza:
Tanárin, legalábbis az ELTE-n a pályaalkalmassági egy max 5-10 perces beszélgetés volt ahol megkérdezték hogy tanultam eddig és miért akarok tanár lenni. Ennyi. Amúgy mind a két szakom nyelvszak, max annyi ha nyelvszakra akarsz menni, a nyelvből kell érettségi és ha minden igaz, emelt.
2020. dec. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!