Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinusos gazdasàg ès menedzs...

Corvinusos gazdasàg ès menedzsment Bsc-végzôk/végzettek! Milyen az államvizsga? Hány tantárgy,hàny tétel tárgyanként?

Figyelt kérdés

2020. szept. 14. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincsen államvizsga. Megvéded a szakdogádat és készen is vagy.
2020. szept. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt kétlem.
2020. szept. 16. 13:57
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez biztos?

Mármint a Corvinusnál a rangsorban pár hellyel hátrább lèvő egyetemeknél is van záróvizsga ált. 4-5 tárgybòl tárgyanként 15-30 tétellel. Persze mindenhol kicsit más, de kb. ez található mindenhol.

2020. szept. 16. 14:17
 4/10 anonim ***** válasza:
Corvinuson Gazdaságtudományi karon nincsen államvizsga. Ha jól tudom egyetlen szakon (gazdinfó) van egy "komplex" vizsgának nevezett dolog, ami leginkább hasonlít más egyetemek államvizsgájára.
2020. szept. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
És erre verik magukat a Corvinusos hallgatók? SZánalom..
2020. okt. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az előzőnek annyit, hogy a Corvinuson egy csomó tárgy sokkal nehezebb, mint pl. BGE-n (tapasztalat). Sokkal nagyobb szívás minden félév végi vizsga és összességében a 3 év is egyben, nehezebb elvégezni.

Könnyű főiskolás anyagból az államvizsga sem nehéz.

2020. dec. 19. 18:18
 7/10 anonim ***** válasza:
5ös voltam, mérnök vagyok, ami sokkal durvább mint bármely közgáz egyetem (azt is elvégeztem)...
2020. dec. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez mókás, mert nekem is van egy mérnöki diplomám és szerintem a közgázon pár tárgy nagyon durva, nekem nehezebb, mint a mérnöki volt.
2020. dec. 21. 20:42
 9/10 anonim ***** válasza:

közgáz szakosként én azt mondom, hogy a mérnőki szakok alapvetően nehezebbek, mint a gazaságiak (nem vagyok oda a matekért így nem véletlen, hogy nem mérnökire mentem).

Viszont amennyire én észrevettem, a corvinusosok nem a mérnöki/orvosi/jogi egyetemekhez képest tartják jobbnak a corvinust - nincs is értelme teljesen más képzéseket összehasonlítani, hanem a többi gazdasági egyetemhez/karhoz képest, amik között nyilván van átfedés tananyagban, metódusban, a végzettjei ugyanazokban a körökben mozognak.

2020. dec. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, egyetértek a 9-essel. Nyilván közgazdasági képzést másik egyetem közgazdasági képzéséhez lehet hasonlítani csak.

Annyit azért hozzáfűznék, hogy kb. itt úgy van előadva, hogy elvégezhetetlen a Corvinus. Még ha egy orvosi képzésről mondanák...

Egyébként meg a válaszokban előjött gazdaságinformatikus szak, szerintem light-os a corvinuson, más egyetemeken gépész karon van, ott nyilván színvonalasabb is. Sajnos a Corvinuson info&matek vonalon nem sok tudást kapnak a hallgatók.

2020. dec. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!