Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ösztöndíj index számításnál...

Ösztöndíj index számításnál nem is az a lényeg elsősorban, hogy milyenek a jegyeim, hanem, hogy minél több kreditem legyen?

Figyelt kérdés

2020. szept. 16. 23:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez a lényeg azért. Az a lényeg hogy milyen jegyeid vannak és ahhoz mennyi kredit társul. Hiába van 6000 kredited ha minden kettes-hármas..

Inkább azt mondanám hogy a több krediteseket nyomd meg és akkor nem baj.

Az csak segítség, ha pl 30 kredit felett vagy de ha rosszak a sokkredites tárgyaid az se ment sokat.

Másik lényeg az hogy az évfolyamod milyen. Nálunk aszerint vannak a határok, hogy milyen az évfolyam. Pl a legmasabb ösztöndíjat a felső 10% kapja. Ha a többségnek kevesebb kreditje van de azok jók, akkor neked hiába van sok ha nem jössz ki jobban. (Azért írtam hogy nálunk, mert valahol fix átlag meg van határozva félév elején, ott könnyen tudsz számolgatni hogy mit, hogyan)

2020. szept. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nálunk nagyon kevés kreditet érnek a tárgyak sajnos. Minden tárgyam szinte csak 2 kredites. Most a tantervi tárgyak mellé két szabadon választhatót is felvettem, de így is csak 26 kreditem van... Így meg hiába is leszek mindenből 5-ös nem fog érni semmit?
2020. szept. 17. 00:24
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Σ(kredit*jegy)/30

Mindkettő számít ugyanannyira. Ebből kifolyólag a nagyobb kreditszámunál egy jó jegy jobban húzza felfelé

2020. szept. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nincs olyan tárgyam ami 3 kreditesnél többet érne

De ha csak 26 kreditem van, akkor kevesebbet fog adni, mint ha 30 lenne, de rosszabbak lennének a jegyeim

2020. szept. 17. 00:31
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

De általában azonos évfolyammal, szakkal “versenyeztetnek”, szóval másnak is ugyanennyi kreditje van mint neked, szóval kb a jegyeid számítanak csak.

Fölöslegesen stresszeled most magad ezen.

2020. szept. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!