Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudok dönteni?

Hogyan tudok dönteni?

Figyelt kérdés

Hamarosan jelentkeznem kell egyetemre, de fogalmam sincs, hogy mit szeretnék.

Kitűnő tanuló vagyok, előrehozott érettségit is tettem 2 tárgyból, így úgy érzem a többi és az emelt is jó lesz. Plusz van 2 nyelvvizsgám, ahogy számolhatjuk elég magas felvételi pontom lesz.

Viszont sose volt semmi, ami különösen érdekelt volna.

Szeretnék diplomát, de semmilyen területen sem tudom elképzelni magam.

Szeretek nyelveket tanulni, viszont nyelvet nem az iskolában tanul meg az ember, a magyar oktatást meg már gimiben is tapasztaltam nyelvtanulás terén és enyhén szólva béna a nyugat európaihoz képest.Ezért bölcsész karnak nem látom értelmét.

Jogi karra azért nem akarok menni, mert csak magolásnak tűnik, nem igazán látom hogy mi a tényleges tudás, amit itt tanul az ember. Nem szeretnék egy dr. kezdetű üresfejű lenni.

Orvosi és bármi, ami kórházi munkavégzéssel kapcsolatos szóba se jöhet. Utálom a kórházakat, öreg épületek, frusztrált nővérek és orvosok, akik elfogadják a beteg plusz pénzét.

Tanár, óvónő stb. ahol emberekkel kell foglalkozni nekem nagyon fárasztó. Inkább introvertált vagyok, teljesen elfogyna az energiám vagy agyhalott lennék ilyen munka mellett.

Zene, rajz, művészetek. Ezek közül semmihez nem értek.

Mérnöki rész. Kb. csak fiúk vannak, elég elavultnak tűnik a technológia is, amit tanítanak. A tantervet nézve inkább szakközépiskolásoknak való. Kb. a régi technikusok a mostani mérnökök.

Gazdasági pálya. Elég tág, nem igazán látom át. Nem érdekel a pénzvilág meg a profithajkurászás.

IT. Sose tanultam programozni kb. megakadtam ott hogy használom az excelt. Meg ahogy látom ilyen fúzióban van csak informatika, mint gazdaságinformatikus meg mérnökinformatikus.


Bármi hozzászólás segít. Hogyan találjam ki, hogy mi tetszene? Tesztek? help!



2020. szept. 17. 21:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Konnekt Egyesület! ;)
2020. szept. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Vele beszélgettem. Egy kis kincs a nő.

[link]

2020. szept. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
Igaz én csak most kezdtem az egyetemet gazdasági szakon, viszont már most olyan dolgokat tanulunk, amik a hétköznapi életben is hasznosak lehetnek, jobban átlátsz tőle bizonyos dolgokat. Szerintem ha nem idegen tőled nagyon a matek, és más ötleted nem nagyon van, akkor ezzel nem lehet mellélőni:)
2020. szept. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Tolmács?
2020. szept. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
tolmács is kilőve. A nővérem az és megutáltatták vele az egészet. egy csicskamunka
2020. szept. 17. 22:53
 6/20 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi hozzászólásokat
2020. szept. 17. 22:54
 7/20 A kérdező kommentje:
2-es.Én is gondolkodtam rajta, hogy pszichológushoz forduljak, de gondolom azért ők drágán dolgoznak, nekem meg nincs pénzem. Meg súlyosabb ügyekkel fordulnak inkább hozzájuk. Azzal mit kezdjen, hogy mindent utálok itt Magyarországon, nincs motivációm, nem szeretek semmit, nem érdekel semmi igazán.
2020. szept. 17. 23:03
 8/20 anonim ***** válasza:
97%

"Mérnöki rész. Kb. csak fiúk vannak, elég elavultnak tűnik a technológia is, amit tanítanak."

Ha mindig a legújabb technológiát tanítanák és csak erre fókuszálnának, akkor amint megkaptad a diplomát dobhatnád is ki, mert elévült a tudásod.

Ezért normális egyetemeken mérnöki gondolkodásmódot tanítanak különböző technológiákon keresztül, amihez a régebbi technológia is tökéletesen is megfelel.

Amúgy az, hogy fiúk vagy lányok vannak, az nem tudom miért számít, ha szereted csinálni, akkor igazából tök mindegy, hogy milyen arányban vannak a fiúk-lányok.


"A tantervet nézve inkább szakközépiskolásoknak való. Kb. a régi technikusok a mostani mérnökök."

Ha egyetemről beszélünk, akkor ez szimplán nem igaz. A jobb egyetemekről még a gimisek is sorra hullanak ki a mérnöki szakról, mert olyan nehéz.


"IT. Sose tanultam programozni kb. megakadtam ott hogy használom az excelt."

Nulláról tanítják a programozást, nem várják el, hogy tudj alapból programozni.


"Meg ahogy látom ilyen fúzióban van csak informatika, mint gazdaságinformatikus meg mérnökinformatikus."

Ezzel nem látom, hogy mi a probléma. Ha az IT alatt programozást értesz, akkor olyan tényleg nem nagyon van, mivel a programozás egy eszköz valami elkészítésére, nem pedig egy önálló terület.

Ha minél inkább csak programozást akarsz, akkor a programtervező informatikus van ehhez a legközelebb, de az matematikai oldalról közelíti meg a kérdést.

2020. szept. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Pszichológus és pályaorientációs tanácsadó. A jövőd meg szerintem megér ennyit, de te tudod.
2020. szept. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nagyon is egyetértek a 23:20-as válaszolóval.


Főleg introvertáltaknak nagyon is jó választás az informatika. Ráadásul hatalmas munkaerőhiány van belőle a világon mindenhol. Közgazdászra szinte alig van szükség, ezért a gazdinfó nem tűnik egy jó választásnak.

2020. szept. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!