Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szakmát (OKJ) válasszam?

_Girl_ kérdése:

Melyik szakmát (OKJ) válasszam?

Figyelt kérdés

Melyik szakmát végezzem el? Ez a három érdekel.

Tapasztalatokra is kíváncsi lennék attól, aki dolgozott, vagy dolgozik benne. Vendéglátásban és oktatás-nevelésben már van tapasztalatom.

A következő szempontok szerint választanék: elhelyezkedési lehetőségek /belföldi-külföldi munkalehetőségek/, fejlődési - előrelépési lehetőség, maga a hivatás, fizetés, megbecsültség, időbeosztás (munka-család).

Köszönöm előre is:)


-gyógyszertári asszisztens

-ápoló- csecsemő-és gyermekápoló

-cukrász



2020. szept. 18. 09:33
A kérdező szavazást indított:
gyógyszertári asszisztens
ápoló - csecsemő- és gyermekápoló
cukrász
32 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Én a helyedben nem dolgoznék egészségügyben diploma nélkül. Az egészségügyben az OKJ-s dolgozók végzik a legpiszkosabb munkát, nagyon kevés pénzért. Én gyógymasszőr OKJ-t csináltam és voltunk gyakorlaton több kórházban. Az OKJ-s ápolók csinálják a pelenkázást, etetést, fürdetést, stb. Szóval én azt láttam, hogy ők elég szolgai munkát végeznek, habár ugye segítenek vele másoknak. Ha ezt tudod szívből csinálni, úgy hogy alig keresel vele pénzt és ha kell éjjel is dolgozol, illetve a 12-16 órás munkaidőt is bírod, mivel kevesen vannak, akkor oké. Ebben az esetben készülj fel arra, hogy az egészségedet fogod beáldozni mások egészségéért.


Vendéglátásban elég jó munkalehetőségek vannak. Cukrászként szerintem sokkal több örömet találnál a munkádban. Kreatív szakma, amit sokan megbecsülnek, ha magas szinten műveled.

2020. szept. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Hát egyik sem.. hogy őszinte legyek. A cukrásszal mész még a legtöbbre, de az meg olyan fizikai meló, amit soha nem válallnék be. A többi meg... hááát...


Valami más esetleg?

2020. szept. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Gyógysz.asszisztens. Tiszta kultúrált környezet.

A többi felejtős sztem. Kuli meló fillérekért.

2020. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Fentiek kozul egyik se.
2020. szept. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Én Csecsemő és gyermekápolónak tanulók OKJ-n...

Imádom

Ja és a fizu 300k lesz 2022re kezdőknek

És a pelenkázás meg a többi "kuli" meló vele jár... De nincs jobb annál amikor azt látni ahogy szinte egy haldokló gyereket támasztunk fel szinte és makk egészségesen térhet haza :) csak az jöjjön ápolónak aki szívvel lélekkel csinálná élete végéig...

Ja és a TECHNIKUM többet fog érni egy szaros diplománál :)

Ja és csak felnőtt osztályon pucolnak inkább szart az ápolók ez tény, DE gyermekosztályon elenyészőbb sokkal

Neked kell eldönteni mit szeretnél ne hagyd hogy hülyeségeket beszéljenek neked... Bármi kérdésed van az ápolói szakkal írj

2020. szept. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó, írtam is !
2020. szept. 21. 10:38
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
:D tökéletesen bemutatta a válaszadó a várható értelmi szintet! Köszönjük!
2020. szept. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
74%

“Ja és a TECHNIKUM többet fog érni egy szaros diplománál :)“


Ezen jót mosolyogtam. Nem a diplomások a hibásak a komplexusaid miatt. Vannak büfé főiskolai/egyetemi szakok, de egyik egészségügyis sem tartozik közéjük, nekem elhiheted.


Üdvözlettel,

egy “szaros” gyógytornász

2020. nov. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
51%
Visszatérve: gyógyszertári asszisztensként dolgoztam több mint 1 évig, ameddig nem sikerült gyógytornászként elhelyezkednem. 140 ezer volt a nettóm (heti 5 nap, napi 8 óra). Nem mennék vissza akkor sem, ha nem lenne gyógytornász állásom.
2020. nov. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben ,köszönöm a véleményeket, tapasztalatokat :)
2020. nov. 23. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!