Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezek között a szakok között...

Ezek között a szakok között melyik számít úgymond matekosabbnak és melyik kevésbé?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez így kicsit hülye kérdés, a lényeg, hogy melyik tartozik azok közé amelyiken extra nehéz a matek és melyik könnyebb és mennyivel? Amolyan listára gondolok, tudom, hogy ez egyénfüggő és nem teljesen megválaszolható.


BME TTK matek

BME VIK mérnökinfó

BCE KTK alkalmazott közgáz

BCE KTK GPME



2020. szept. 20. 01:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A matek nyilván a legmatekosabb. A többinél mindig az adott szakmához szükséges szeletét tanulja az ember a mateknak. Alapvetően nem vészes, kevésbé nyers elmélet, mint matek szakon, inkább arra szolgál, hogy ne a semmibe beszéljenek a szakmai tárgyak előadásain.
2020. szept. 20. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom, hogy a matek az első. Viszont a VIK re is annyi matekzseni jár és az a 2 közgáz szak GPME és alkalmazott közgáz meg a legmatekosabb szakok a területein. Ezért kérdezem, hogy már kb oda is matekzseninek kell szinte lenni? Nyilván nem csak a zsenik végzik el, viszont oda is extra erős matek érzék kell?
2020. szept. 20. 11:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

VIK-re jártam. Nincs sok matek. Egyszerűen csak minden mással együtt nagyon precízen kérik számon.


Nem vagyok matekzseni, közép matekkal jelentkeztem, minden matekos tárgyam meglett. Szorgalom kérdése inkább szerintem. Minden másra ott a mateking :)

2020. szept. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, tehát a VIK nem annyira matekos, hanem egy az egybe nehéz? Szóval a matek része csak 1 nehéz a sokból? Valaki az említett 2 közgáz szakról írna nekem? Vannak olyan nehezek, mint a VIK? Oda kell emelt matek kötelezően, vikre nem.
2020. szept. 20. 12:15
 5/7 anonim ***** válasza:
4: Igen, úgy is mondhatjuk, hogy egy nehéz a sokból. :) A másik két szakról nem tudok nyilatkozni, szerintem nehezen is fogsz találni olyat, aki ezek közül kettőre is járt. :)
2020. szept. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem az is elég ha csak olyan gazdasági szakra jár, amihez kötelező az emelt matek, nem kell mellé vikes diploma is. :D
2020. szept. 20. 12:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, én AKs vagyok. Van matek bőven, de szerintem nem annyira vészes. Én középsuliba a legjobb matekos voltam, de nem valami elit helyre jártam. Nem tudom, hogy neked mennyire megy a matek és mennyire vagy elhivatott, de ha nagyon akkor inkább a GPME válaszd.

Szerintem a lista így nézhet ki:


1 BME TTK matek

2 BCE KTK GPME

3-4 BME VIK mérnökinfó vagy BCE KTK alkalmazott közgáz


Mivel matek szakon és GPMEn is van elméleti matek bizonyítással ezért szerintem eléggé egyértelmű, hogy ez a 2 legnehezebb.

Na most az, hogy a mérnökinfón v AKn nehezebb a matek hát nem tudom, az biztos, hogy a tavaszi online vizsgákon több BME mérnökinfós ismerősömnek én írtam meg a vizsgát valszámból. Szerintem nálunk több matekos tárgy van, de alapból a VIK általában nem a matek miatt nehéz...


Ha van valami kérdésed akkor írj privátba nyugodtan.

2020. szept. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!