Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem iratkoztam be az idei...

Ha nem iratkoztam be az idei félévre, akkor megszűnik a hallgatói jogviszonyom?

Figyelt kérdés
Passziváltam egy félévet, de máshol akarom folytatni a tanulnányaimat, emiatt nem iratkoztam be Szeptemberben. Ilyenkor automatikusan megszűnik a jogviszony, vagy külön ki kell jelentkezni valahol, hogy ez ne számítson bele az államilag finanszírozott félévekbe? Mi a teendőm, ha ez nem magától megy?

2020. szept. 21. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor kikell íratkozni. :)
2020. szept. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked már volt hallgató jogviszonyod akkor már nem kellett beiratkozni csak nyilatkozni kell a félévről aktív v passzív. Ha nem nyilatkozol és még nem volt 2 (most a covid miatt lehet 3)passzív féléved akkor passzívra tesznek. A hallgatói jogviszonyod csak megszüntetéssel vagy altalad történő kiiratkozassal, törlési kérelemmel szűnik meg. Ha passzívon vagy akkor az nem számit a lehetségesen igenybeveheto állami felevek közé és felvételizhetsz máshova akár aktív jogviszony mellett is.
2020. szept. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!