Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen Debrecenben az egészség...

Milyen Debrecenben az egészségpszichológia MSc? Megéri pszichológia BA után beadni oda is a felvételi jelentkezést?

Figyelt kérdés
Ha valaki esetleg odajár, tudna mesélni róla? A szakpszichológus képzésekhez ezt a szakot is elfogadják belépőként?

2020. szept. 22. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs személyes tapasztalatom, de természetesen lehet vele jelentkezni szakképzésre
2020. szept. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Melyik szakpszichológusi képzésre lehet vele menni ? :)
2020. szept. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyikre. Ugyanúgy okleveles pszichológus leszel a végén.
2020. szept. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) ha valaki esetleg oda jár és tudna kicsit mesélni, nagyon örülnék neki
2020. szept. 25. 11:34
 5/6 anonim válasza:
Engem is érdekelne:)
2021. nov. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bécs P ***** válasza:
100%

Én az egészségpszichológia MSC-n folytattam a tanulmányaimat, noha gondolkodok egyetemváltáson, a leírásomból majd kiderül szerintem, hogy miért :-)


Először is, igen, tovább lehet vele menni szakképzésbe, "okleveles egészségpszichológus" leszel, ami egyenértékű az "okleveles pszichológus" végzettséggel.


Van előnye és hátránya is a specializációnak. Előny, hogy a klinikai részbe (patopszichológiába, fejből kell tudni a DSM-5, BNO-10 kódokat, diagnosztikai kritériumokat, stb.) nagyon mélyen belemennek, a főbb tárgyakból szóbelik vannak, és nagyon aprólékosan visszakérik, ez a része nekem tetszik. Elvárás tekintetében átmenetet érzek a mester és a szakképzés között. Első félévben 10 tárgyunk volt, ebből 9 vizsga, és majdnem mindenből 3 vizsgaalkalom.

A pszichológiai tárgyak mellett egészségügyi tárgyak is vannak, pl. népegészségügyi medicina. Aki esetleg kutató beállítódású, annak mondom, hogy inkább az epidemiológiai kutatásmódszertan megy ott. Összességében nagyon színvonalas LENNE, kb 2x annyit követelnek, mint más szakirányokon (ezt azért merem kijelenteni, mert én is így éreztem, illetve más csoporttársaim is).

A hátránya (ami főleg akkor hátrány, ha levelezős vagy), hogy az anyagnak a 70%-át kb. levelezősöknek nem adják le, és nem nagyon segítenek abban, hogy hozzájuss az anyagokhoz, így az eleve magasabb követelményeket még nehezebb jól teljesíteni. Levelezőn az előadások/gyakorlatok nem tömbösítettek, ami azt jelenti, hogyha nappalisoknak van 1 kurzusból 10 alkalom, te kb. 3-ra mész be és ált. a nappalisokkal vagy együtt, vagyis az anyag nagy része nem lesz meg. A "mottó" ott, hogy "kérj nappalisoktól jegyzetet". Illetve, ha levelezőn végzed, akkor hátrány még, hogy össze-vissza vannak az előadások, hol kedden, hol csüt-péntek, hol szombaton, hol szerdán, stb.


Alapvetően én szeretem a képzést, de a sok anyag utáni kuncsorgás elvette a kedvemet, de még gondolkodom rajta, hogy folytassam-e. Alapvetően színvonalas (szerintem kutatásban erősebb SZTE vagy ELTE), a klinikai pszichológiára, patopszichológiára, diagnosztikára nagyon keményen rámennek és komolyan veszik. Alapvetően pszichodinamikus beállítódásúak, tehát rengeteg dinamikus, analitikus elméletet tanulsz ott. Összegezve, a megkövetelt anyag nagyon erős, a szervezés és a (levelezősöknek) ténylegesen leadott tananyag, ill. segítség ennek ellentétje. :) Nappalisnak lenni ott előny, illetve, ha dolgozol és rugalmas a munkahelyed, valamint debreceni vagy :) Viszont a debreceni szakképzésbe szerintem majdnem egyenes az út, ott eleve már tesztet kell írni, és mivel az ott oktató klinikai szakpszichológusok tanítanak, ezért valszeg azt adják le, amit elvárnak. Én ezeket mérlegelve döntenék, h mit szeretnék. 1. nappalis vagy levelezős vagyok-e 2. meg tudom-e oldani az össze-vissza órarendet 3. ha levelezős vagy, van-e energiád anyagok után koslatni 4. ha igen, akkor sztem előny a szakképzésbe való bekerülés :)

2022. jan. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!