Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A budapesti Madách Imre...

A budapesti Madách Imre Gimnáziumról szeretnék többet megtudni. Ha csak A2 szinten beszélek nyelvet (angol) az baj? mert a honlapon úgy láttam hogy minden tagozaton haladóról indul a nyelv.

Figyelt kérdés
És azt is szeretném kérdezni hogy milyen a suli? és csak nyek tagozatok vannak? És színjátszó kör van az iskolában?

2020. szept. 22. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem csak nyek-es osztályok indulnak, van négy éves is, de ott is haladóról indul az angol (vagy a német). Az A2-es szint nem feltétlen baj, viszont ezzel lehet, hogy nem kerülsz majd be. Attól függ, hogy mit produkálsz a szóbelin. Szerintem egy B1-es szint azért kellene. Meg ez egy alapvetően olyan suli, ahol leginkább a nyelvekre fektetik a hangsúlyt.

Én nagyon szeretem a sulit, nagyon jó a közösség. És van színjátszó kör is. :)

2020. szept. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, én max. A2-es angoltudással jutottam ide be, bár most az angolcsoportban én vagyok a leggyengébb. Az angol szóbelid csak 40 pont a 350-ből, és nekem is sikerült rengeteg mantrázással, magolással 35 pontos angolszóbelit szereznem, és most ide járok! Szóval, ha minden másból jobb vagy mint az átlag, próbáld meg nyugodtan a Madáchot! :)
2020. szept. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az A2 (kis szerencsével és talpraesettséggel a szóbelin) egyáltalán nem lesz baj, én B2-vel kezdtem és az első másfél évben nagyon untam magam, sok múlik rajtad kívülálló dolgokon, például, hogy kinél szóbelizel. Színjátszókör van, de az elmúlt években azért - amennyire én látom - voltak vele problémák, persze kiindulásnak, ha bekerülsz, jó lehet, de csak ezért nem jelentkeznék a Madáchba. Egyébként egy elég színvonalas énekkar is van, ha ilyesmi érdekel. Amúgy elég kétesélyes, vagy nagyon szerethető hely, vagy elég rossz élmény, de azt nem fogja tudni más megmondani, hogy jól érzed-e magad az épületben, meg szimpatikusak-e az emberek. Ha van valami specifikus kérdésed írj rám nyugodtan, szívesen válaszolok, amennyire tudok.
2020. szept. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget :-)
2020. dec. 15. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!