Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jaschik Álmos Művészeti...

Jaschik Álmos Művészeti Szakközépiskola? (Budapest, Illatos út) Minden kérdés lent.

Figyelt kérdés

Maga az iskola fizetős?

És van kollégiuma?


A közösség és a tanárok milyenek?


Rengeteg rosszat hallottam róla, és így, hogy nagy eséllyel elmaradnak a nyíltnapok, nagyon érdekel a ti személyes véleményetek.

Bármi jöhet.

Hideg, meleg.


Az oktatás milyen?

A színvonal?


Meg persze milyen iskolai rendezvények vannak?



2020. szept. 24. 18:30
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
Ha az első kettő meg az utolsó kérdésre nincs ott a válasz a honlapjukon, akkor sok jóra ne számíts.
2020. nov. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező!


Nem, maga az iskola nem fizetős.


Nem, nincsen saját kollégiuma. Van a környékén egy koli, a Szily Kálmán Technikum saját kolija.


A közösség sok egyszerű emberből áll. A legtöbb kihullott a Kisképző felvételijéről, vagy oda sem jelentkezett, mert félt/sznobnak tartja a Képzőt. Ez meglátszik sok esetben. Sokan nem ügyesek, csak felvették őket a fejkvóta (létszám) miatt. Kevesen rajzolnak jól/érdeklődnek és egy kezdeti ügyesség nélkül vannak a szakokon. Sok embert a minimum 100 ponttal vettek fel, úgy, hogy az előző iskolájukban szétbukták magukat. A pontok nagyrészt a jegyekből/központiból állnak. Tavaly, amikor én jelentkeztem, akkor a rajzi részt maximum 50 pontig értékelték, ami plusz. Ebből jön az, hogy jó jegyekkel/központival 0 rajztudással is felvesznek. Azok az emberek, akik kicsit is jobbak az átlagnál a rajzolásban/szakjukban, azok egoisták. És ezt a legnagyobb őszinteséggel mondom. A diákokra 9-ben az anime-mánia jellemző. Feljebb/év közben kialakul egy negatív, depressziós légkör. Minden “Lesz valahogy”. Van a diákok között egy szlogen, “Ez a Jaschik”. Ez az iskola szervezetlenségére, reménytelenségére utal. Ha mondjuk bekerülsz a DÖK-be, akkor az idősebbek azzal kezdik a nyitást, hogy “kicsi 9-es vagy és még ott a remény a szemeidben”. Ez valahol irónia, de nagyon durva és szomorú alapja van. Alapból az emberek kedvesek. Nem jellemző a szemétkedés. Nyilván, nem az a tipikus szociális élettel rendelkező iskola. Sok a mű ember, akik valamilyen dolgot kitalálnak maguknak és személyiség-jegynek tekintik. Pl. egy csaj leszbikusnak mondja magát, közben nagyon nem az, de MINDIG a tudtodra adja, hogy ő “leszbi”. (Félreértés ellen, NEM vagyok előítéletes, hanem ez tényleg így van! Sok létező példát tudok a suliból mondani!) Van pár műdepressziós ember, akik eljátsszák a bánatot, de közben ők a legmérgezőbb emberek. Erre út közben jössz rá. Tehát sok a figyelemhiányos személy, akik valamivel ki akarnak ugrani a többiek közül.


A tanárok többsége átlagos. Lehet velük beszélgetni rendesen. Sajnos én azt tapasztaltam, hogy nem állnak ki érted baj esetén, hanem a “Törődj bele” módszer van. Vannak ellenszenves tanárok is és nagyon kedvesek. A töri tanárnőtől óvakodni kell. Kissé bolondnak hat. A KT tanár is veszélyes eset. Ő egy igazi kretén, de erre még büszke is a tanár és hangoztatja is magáról. A tanári kar cserében van, tehát sok tanár csak pár éve van itt. Ők azt szokták mondani, hogy mit hogyan kellene a vezetőségnek csinálni, mert el vannak borzadva, de meg van kötve a kezük. A vezetőség borzalmas. Szétszórtak, nem tájékoztatnak időben és nem akarnak változtatni. Persze, ha beüt a kaki (mert volt rá példa párszor), akkor pincsiben mindent teljesítenek, de ez tényleg a nagyon extrém esetekre jellemző.


Az oktatás átlagos és átlag alatti között mozog. Egyszerű jó jegyeket szerezni, de az összetettebb tárgyak (matematika, szakmai) borzalmasak. Legalább is az animáció az. Azon szó szerint semmit sem tanulnak, hanem kiadogatnak feladatokat. A matematikán a tanárral van a baj. Törinél és KT-nál is ez a helyzet. Ha számít neked az oktatásod, akkor inkább ne ide gyere.


A színvonal összességében gyenge. Én nem ajánlom az iskolát semmi miatt se. Én a művészet és a szak miatt jöttem ide. Korábban egy “elit” (gyakorló) általánosban tanultam. Akkor már inkább egy tanulósabb gimnázium, mint ez a suli. Az oktatás és a színvonal alacsony. Inkább fogsz csalódni, mint élvezni. Esetleg csak elleszel. A diákoknak 2 mentalitása van: elleszek itt pár évet, vagy le akarok lépni a francba. Én le fogok lépni, csak ahova megyek, az később engedi ezt.


Ha nem akarsz semmiben sem csalódni és a jövőd miatt aggódni, akkor NE gyere ide.


Elnézést, hogy ilyen negatív lett az irományom.

Remélem tudtam segíteni!

2021. febr. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!