Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Kaposvári...

Mi a véleményetek a Kaposvári Táncsics Mihály Gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Oda járok, immáron három éve, így nem a felvételi miatt érdeklődöm, szimplán csak érdekelne más diákok véleménye is a suliról. :)

Félve merem csak megkérdezni, de ti nem érzitek úgy, hogy az utóbbi egy-két évben lejjebb ment a színvonal? Nem a tanárok részéről elsősorban, inkább az "alapanyagot" érzem minőségében felhígultnak, s ki is fejtem, miért gondolom így.

Lapozgattam itt, az oldalon a gimnáziummal kapcsolatos kérdések között, és három-négy éve rendre csak dicsérték az iskolát, különösen az A osztályt; a legtöbb válaszoló kiemelte, hogy matek/biosz-kémia tagozaton csak a tényleg odavalók maradnak bent, de a többi tagozat sem leányálom, viszont volt szerencsém megtapasztalni, hogy mekkora különbségek voltak/vannak köztünk a felettünk járó osztályokkal, és egészen megdöbbentő, mekkora szakadékok választanak el minket egymástól.

Az osztályfőnökünk nagyon rendes ember, gyakran elmondja nekünk, hogy már nem lennénk itt, ha nem lennénk idevalóak, azonban egyre inkább kétségeim támadnak afelől, hogy ez valóban így van-e, legalábbis az én esetemben. Viszont az alattunk járó évfolyamok esetében is úgy veszem észre, hogy egyre több olyan diák kerül be az iskolába, akik a korábbi években kihullottak volna a rostán (ez az én esetemre is érvényes, valószínűleg be sem kerültem volna ebbe az iskolába, főleg nem arra a szakra, ahova most járok, ha akár egy évvel is korábban kellett volna felvételiznem), de leginkább az AJTP-s osztályoknál szembetűnő a változás.

Mindezekkel együtt viszont szeretem az iskolát, és örülök, hogy ide járhatok, azt tanulhatom, amit akarok és a közösség sem rossz (bár nem vagyok olyan fene nagy társasági ember), viszont folyton ott motoszkál bennem a gondolat, hogy semmi keresnivalóm nincs itt és az elődeimhez képest sehol nem vagyok.

Más is érez így? Mármint, hogy megy lejjebb a színvonal, vagy hogy nem érzitek odavalónak magatokat stb. Illetve, ti hogyan birkóztok meg ezzel a helyzettel, hogyan lendültök túl a "holtponton"? Minden gondolatot szívesen látok, kíváncsi vagyok más diákok véleményére.



2020. szept. 27. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
A megye legerősebb gimnáziuma. Durva lehet.
2020. szept. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Én gépészes voltam és '12-ben végeztem de remélem tudod, hogy 2008-ban volt egy olyan tragédia amit itt nem nagyon hangoztatnak csak aki anno hallott a médiáról meg nézte a tv-t tudja mi történt. Persze ettől függetlenül még mindig erősebb, mint a gépész de osztálytalálkozón mondta osztályfőnököm, hogy már ott is baj van. :D
2020. szept. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2es Milyen tragédia volt?
2020. szept. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Nem nagyon beszélnek róla(ami persze jogos, mert tényleg tragédia), de a kérdező válaszára ilyen emberek is kerülnek be oda. Csak használd egymás után ezt a 3 kulcsszót, hogy "2008 táncsics kaposvár" és a legelső hírben mindent elolvashatsz.
2020. szept. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
uhh,tényleg durva. De tényleg sok ilyen gyerek van ott?
2020. szept. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Vodafonelive ***** válasza:
100%
#5, nyilván ezek nagyon extrém esetek és szomorú ami történt de ezt nehezen mossa le egy "elit" iskola. Mindenhol van minden fajta gyerek, a szakmunkások között is lehet zseni és a zsenik között is lehet átlagos, kevésbé jó képességű. A természet meg belülről IS fakad, a hidegvér nem mindenkiben van meg.
2020. szept. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen,de egy elit gimnáziumhoz képest mégis sok "elmebeteg" gyerek van ott,nem?

Egyébként én nem oda tervezek menni,csak kíváncsi vagyok

2020. szept. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Oktatás szintjén kiemelkedő iskola, plusz ha megnézel bármilyen tanulmányi versenyt, általában a Táncsicsosoké az első, a második és a harmadik helyezés (általában).


Ha a diákokat nézzük, a mostani felhozatal tényleg kritikán aluli. Lecsökkentek a követelmények, már nem az van, mint pár évvel ezelőtt.

De ezzel nem lehet mit kezdeni, ha tartani akarták volna a színvonalat, alig tudtak volna felvenni diákokat. Az "alapanyaghoz" kell igazodniuk (tudom miről beszélek, én Kerós vagyok és inkább nem mesélek a mostani elsősökről😅).


Ez csak rosszabb lesz. Nem tudom, van-e rá lehetőséged, de menj be egy általános iskolába és ülj be 1-2 órára a nyolcadikosokhoz, teljesen mások mint mi voltunk anno.

Nyilván vannak kivételek nem arról van szó.


Azt, hogy nem vagy odavaló, szerintem felejtsd el. Ha szereted, amit tanulsz és érdekel is, valamint nem egyessel/kettessel bukdácsolod végig az éveket, akkor ott a helyed. Lehet, hogy pár évvel ezelőtt nem jutottál volna be. De bent vagy, megkaptad a lehetőséget. 2 évet már végigcsináltál, nem hullottál ki (mert valljuk be, sokan hagyják ott a Táncsicsot, hogy ők ezt nem bírják mert túl sok a követelmény, de most őszintén, mit várunk Somogy megye legelitebb és legjobb gimnáziumától?), akkor igenis odavaló vagy.

2020. szept. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. :)
2020. szept. 27. 18:56
 10/10 anonim válasza:
7-esre válasz: mint ottani tanuló, igen, sok az elmebeteg szadista. :)) Bár azóta még nem öltek meg embert, viszont A-sként néha elgondolkozom a biosztanárom és saját magam megölésén, de ez egyéni dolog. xD
2022. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!