Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem küldik karanténba...

Miért nem küldik karanténba (vagy legalább tesztelik) az osztályt, ha már 2 osztálytársunknak is lett pozitív tesztje?

Figyelt kérdés
Hiszen év elején még úgy volt hogy ha már 1 koronás diák van az iskolában, akkor az egészet bezárják. Az iskolában sok beteg van, és még az osztályunkban is 2 bizonyítottan, mégse tesznek semmit. Normális ez?

2020. okt. 6. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Miért tennének? Ha aggódsz, tesztelheted magad 19500 Ft-os hatósági áron. Más nem fogja ezt kifizetni helyetted.
2020. okt. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért tennének, mert ha már biztosan fertőző diák járt a teremben, aki nagy valószínűséggel végigfertőzött mindenkit, az szerintem elég veszélyes. Nem szívesen viszem haza a vírust a szüleimnek és nagyszüleimnek. Ennyi pénzt meg nem vagyok hajlandó kifizetni egy tesztért. Kontakt voltam, szóval indokolt lenne az ingyenes tesztelés.
2020. okt. 6. 10:48
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
A közvetlen kontaktokat minden esetben karanténba helyezik. Tesztelni csak tünetek esetén tesztelik (ingyen).
2020. okt. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akik egy osztályteremben tartózkodtak vele, azok nem számítanak közvetlen kontaktnak? Nagy hiba.
2020. okt. 6. 10:58
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

A jelenlegi kontakt kutatási elvek alapján csak akkor vagy magas veszélyeztetésű kontakt ha egybefüggően 15 percnél hosszabb ideig voltál az illető másfél méternél kisebb távolságban. (Ekkor tesztelnek is ingyen)

Ellenkező esetben alacsonynak számít a veszélyeztetési szinted így nem tesztelnek. Valószínüleg ez van nálatok is. Ekkor nem küldik az osztályt karanténba.



Én ezt normális dolognak tartom. Természetesen ha félsz a fertőzéstől akkor jogod van saját költségeden teszteltetni magad. Vagy kérhetsz egyéni tanrendet.

2020. okt. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Mert most az a politika (a világpolitikai trendekkel és a nemzeti konzultációval összhangban), hogy bejáruk, ha beled*glünk is; nem véletlenül növekszik a halottak száma, kíváncsi leszek, mi lesz az a határ, ami kiveri a társadalomnál a biztosítékot, mert a "nincs is vírus / ez csak egy kis influenza" pártiak még mindig nagy többségben vannak... Amíg nem lesz társadalmi nyomás, addig nem lesznek bezárások.

Én teljesen jogosnak tartom az aggodalmad, a szüleid helyében beszélnék az ofővel / igazgatóval, hogy akár pár hétre, akár a teljes félévre / évre tudsz-e még egyéni tanrendet kérvényezni.

2020. okt. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!