Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik informatikával kapcsolato...

Akik informatikával kapcsolatos karra jártak: Milyen volt az első évetek?

Figyelt kérdés

Mennyire volt nehéz az első év?


Volt olyan targy ami nem sikerült? Mennyire ment a matek?


Jelentős részét vettétek az anyagnak középiskolában? Mennyire éreztétek, hogy semmit nem tudtok?


Mennyi idő volt "beszokni", ertem ezt hogy tudni mikor mire és mennyit kell készülni a sikeres vizsgához és marad is szabadidőtök?


Programoztatok előtte?? Ha igen mennyire ment akkor és mennyire diplomázáskor?

Mennyit programozatok addig meg nem volt olyan óratok amin kellett??


Aki egyetem előtt nem programozott..az mennyire sajátította el a tanulmányai alatt?


2020. okt. 8. 11:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Húzós volt, főleg a matek miatt. Egy tárgyam, a diszkrét matek, nem lett meg. De nem teljesíthetetlen.
2020. okt. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Mennyire volt nehéz az első év?"

Nem volt könnyű, de teljesíthető, ha tanul az ember rendszeresen.


"Volt olyan targy ami nem sikerült? Mennyire ment a matek?"

Volt olyan tárgy ami nem sikerült elsőre, de ez betudható a lustaságomnak. Matek nehéz.


"Jelentős részét vettétek az anyagnak középiskolában? Mennyire éreztétek, hogy semmit nem tudtok?"

Ha emelt matekot és fizikát is tanultál, akkor már ismerős lesz 1-2 dolog. Ha csak középszinten tanultad ezeket, akkor még többnyire új lesz minden.


"Mennyi idő volt "beszokni", ertem ezt hogy tudni mikor mire és mennyit kell készülni a sikeres vizsgához és marad is szabadidőtök?"

1 félév alatt hozzászoktam. Maradt szabadidő.


"Programoztatok előtte?? Ha igen mennyire ment akkor és mennyire diplomázáskor? Mennyit programozatok addig meg nem volt olyan óratok amin kellett??"

Nem igazán programoztam előtte. Elsőre nehéznek tűnt, de alapoktól kezdik, és szerintem a programozás tárgyak nem tartoznak a legnehezebbek közzé.


"Aki egyetem előtt nem programozott..az mennyire sajátította el a tanulmányai alatt?"

Alapszinten. Ahhoz kevéske, hogy munkát is találjak vele. Ha programozásban akarsz elhelyezkedni, akkor a tantárgy követelményeken kívül is foglalkoznod kell programozással.


NJE - GAMF Mérnök informatikára jártam. Annyit tudni kell, hogy nem itt a legnehezebb a képzés. Pl.: Egy BME, vagy OE nehezebb, viszont piacképesebb diplomát is ad.

Nálunk első félévben a fizika, analízis 1, digitális technika 1 volt ami húzósabb. Ha nem zh/vizsga előtti nap akarod megtanulni az adott tárgy féléves anyagát, akkor jó eséllyel indulsz. Bár mondom, más intézményekben szívatósabb számonkérések szoktak lenni :)

2020. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!