Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítség! Ezek szerint egy...

Segítség! Ezek szerint egy náci a történelemtanárom?

Figyelt kérdés
A tanárom dicsérte az órán Horthy Miklóst, Prohászka Ottokárt, Juan Perónt, Evita Perónt, Franco tábornokot, Mussolinit, meg azt merte mondani, hogy a feketék hazája Afrika. Ez engem nagyon kiborít! Ilyenkor mit kell csinálni? Hamarabb befejeztünk egy anyagot és ilyen beszélgetős óra volt.

2020. okt. 13. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ne aggódj. Ha az is, téged ez nem érint, neked ezzel nem kell foglalkozni. Te észreveszed, amikor olyan embereket dicsér, akiknek a szellemiségével nem tudnál azonosulni. Ez tök jó. Mármint, hogy észreveszed, mert tehát te tudod okosan, kritikával szemlélni ezeket a dolgokat. Befolyásolni ne hagyd magad, maradj mindig objektív, pártatlan. -szerintem csak ennyi a lényeg; tehát nagyon okosan észrevetted, hogy nem kell mindent egy az egybe elfogadni, amit azt ahogy ő elmondja. Ennyi. Elmondja a tananyagot, te megtanulod, azt csá. Tehát nincs ilyen, hogy akkor neked is azokat kell dicsőitened, akiket ő. Attól még lehet saját véleményed, dolgozatban próbálhatod is kikerülni, amennyiben ezt szükségesnek érzed; de egyébként dolgozatba meg (szerintem nem nagyon fog feltenni ilyen véleményes kérdést), de szóval oda meg ha akarod, írd azt, amit ő ott olvasni akar, ne ezen múljon a jobb jegyed. Mondjuk pl nekem volt már olyan, nem történelmi témakörben, hogy én totál nem értettem egyet valamiben azzal , amit a tanár elmondott órán, és akkor egy igaz-hamisnál a saját véleményemet írtam, és akkor így pont egy ponttal, és így ezáltal egy jeggyel rosszabb lett. Ja és plusz, senki nem mondta,hogy vele azonos nézeteket kell vallanod. Belül magadban azt gondolsz, amit akarsz; de egyébként nincsen baj, meg ha észreveszed, hogy a tanár nem feltétlenül mindig objektív, akkor az tök jó, hogy észrevetted, legyél magadra büszke. És tehát ne hagyd, hogy azt,hogy te kivel szimpatizálsz, meg kivel nem , befolyásolják. Tehát ne hagyd. Remélem, jól írtam le. De szóval, ha pl észreveszed, hogy a tanárod pl manipulálni, befolyásolni próbál, rátelepedni a nézeteidre;na, szal, az a lényeg, hogy hallgasd akkor meg úgy, mintha nem feltétlenül valami szakértő lenne, akinek megkérdőjelezés nélkül el kéne fogadnod a véleményét, hanem mintha csak valamelyik kis barátod az osztályból mondaná el a saját véleményét. Tehát ennyi. Kötekedni ne kezdj vele, hanem csak csöndben konstatáld, hogy ő most a te véleményedre próbált hatni, de nem kell vele tehát azonosulnod. Véleményből van neked saját. Viszont, ha alapvető észérvekkel meg tudja indokolni, hogy miért van igaza, és meggyőz téged úgy, hogy bebizonyítja az álláspontját valamivel kapcsolatban, tehát valós érvekkel tudja alátámasztani, hogy miért gondolja 'így, meg így', akkor tehát, ha meggyőz, akkor mérlegelheted amiket mondott, és módosíthatod a saját álláspontodat. Ez meg nem annyira idetartozik, de ha már eszembe jutott leírom; hogy aszondjahogy: mindenkitől lehet tanulni valamit, ha mást nem , akkor azt,hogy milyen ne legyél. Ennyi az egész. :) Őt meg , hát most nem tudsz mit csinálni, nem tudok mit mondani, fogadd el így, ahogy van. Tehát legalább te ne legyél vele kirekesztő, te már egy szinttel lehet,hogy föntebb vagy , mint ő, ilyen téren, ebben a tekintetben, de azért szal őt sem kell elítélni, ő is olyan, amilyen, őt is érték mindenféle hatások a világban, ahogy felnőtt, meg a mostani mindennapokban is; tehát ennyi. Tehát ne kezdj el feleselni neki, hogy nem is úgy volt, ahogy ő azt gondolja, vagy te nem értesz vele egyet, csak hagyd rá egyszerűen; mert ne kezdj el vele vitázni, te jöhetsz ki rosszabbul, tehát nem feltétlenül tudod bármilyen belátásra bírni. Inkább csak hagyd rá, és feleljtsd el azokat a dolgokat, hogy ki kivel szimpatizál, meg ilyesmik. Ez neki egyéni, szubjektív, ő így gondolja, így látja, te se tudod őt befolyásolni, és neked se kell hagynod, hogy téged befolyásoljon, hanem szeretettel és megértéssel fordulj felé,hogy ő így gondolja, de szerintem semmi baj. Hát, ennyi. Tehát szerintem nincs gond, nincs ekkora gond, hogy riadoznod kelljen, tehát gondolom, hogy nem hurcol el embereket a tanárod. Az azért durva lenne. Ha meg úgy beszél esetlegesen másokról, hogy megalázza őket, de végülis nincsenek ők ott , nem hallják ők ezt, hogy miket mond, de szóval amíg nem tesz kárt senkiben, addig hát na, addig lehet vele elfogadónak lenni szerintem talán, meg elnézőnek. Csak annyi a lényeg, hogy ha valami durva dolgokat mond, ne hagyd magad vele azonosulni, és mégegyszer, tehát, hagyd rá. Neki a sajátmaga tudatszintjén az most tök logikus, amiket mond; meg amúgy lehet, hogy nemis a más népeket gyűlöli, csak állandóan van benne mondjuk még akár egy régi, akár még gyerekkori is, sérelem; és akkor ezt a gyűlöletet akarja kibeszélni most magából nektek terápiás jelleggel. Tehát lehet , hogy nem is a más népekre haragszik, hanem volt benne egy ilyen elfojtott gyűlölet, már akár gyerekkora óta, és így tudja kiengedni magából, hogyha ráirányítja ezt valakire, mert még nem áll azon a tudatszinten feltétlenül, hogy ne írányítsa másokra; és ezt tehát csak így tudja megoldani, a saját maga tudatszintjén.
2020. okt. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*tehát ő így engedi ki a gőzt, sok volt benne az elfojtott frusztráció, és akkor így talán megkönnyebbül. Ezt a módját választotta, mert talán nem talál jobbat, nem ismer jobbat, mint ez a fajta kiengedős módszer.
2020. okt. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Addig jó, amíg nem a Mein Kampfot kéri vissza, szó szerint, eredeti nyelven.
2020. okt. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De az a baj, hogy az elmondottai alapján nekem is nagyon szimpatikusak, a fent említett történelmi személyek... NÁCI VAGYOK??? :'-(
2020. okt. 14. 16:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert direkt úgy bábozik a szavakkal, hogy az jöjjön ki, amivel alátámassza a saját igazát. Van asszem valami olyan tudományos mondás, hogy ha elegendő információd van valamivel kapcsolatban , akkor be tudsz bizonyítani egy odakapcsolódó állítást, de az ellenkezőjét is. Tehát, ha elegendő információd van, akkor bármelyiket meg tudnád indokolni, hogy miért úgy van, tudnál indokokat bedobálni. A másik meg, statisztika, pl úgy is alá lehet esetleg támasztani valamit, hogy mondjuk valami légből kapott példa, mondjuk tegyük fel, be akarja valaki bizonyítani, most butaságot írok, de például be akarja bizonyítani, hogy a babot ha beledobod a kék festékbe, nem lesz kék. Mondjuk az esetek 70%-ában kék lesz a bab, az esetek 30%-ában nem. És akkor a tudományos értekezésében például figyelmen kívül hagyja, elhallgatja azt a 70%-ot, és akkor azt mutatja be, hogy a kísérlete során pl 100%-ban nem színezte kékre a babot a kék festék. Tehát mindent lehet több szemszögből, több oldalról megnézni.
2020. okt. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tehát én nem gondolnám , hogy náci vagy; annyi a lényeg, ha te nem érzed magad népgyűlölőnek senki iránt, nem érzel kevesebbnek valakit azért, mert más nemzetiségű, akkor nem vagy náci. Tehát,ha te nem azt nézed, ki honnan származik, hanem magát az embert; és mindenkinek megadod az alapvető tiszteletet, ami egy embertársadnak jár; tehát, érted, tehát ha nem ítélsz el senkit rögtön a származása miatt, meg nincs ilyen "felsőbbrendűségérzeted" senkivel szemben; akkor semmi baj nincs, akkor nem vagy náci. Legyen szeretet, tisztelet, elfogadás a szívedben. És pl ha valakivel történik valami rossz, pl ezt mérlegeld; ha magyar , akkor sajnálod, ha meg külföldi , akkor meg nem? Vagy ugyanúgy nyílik empátia mindenki iránt a szívedben? (Ha mondjuk ő nem előtte nem ártott már neked, mert akkor az ember hajlamos lehet picit kárörvendeni, hogy a másik visszakapta a karmától a kötekedéseket; de ezt most ne számítsuk bele, mert ez megint nem nemzetiségi kérdés; bár annyi a lényeg; hogy ha ő kedves veled, megadja neked az alapvető tiszteletet, tisztel mint embert; tehát, ha ő kedves veled, akkor te is viszonyulj hozzá kedvesen, ha ő nem ártott neked előtte semmit. Ha meg pl sokszor tiszteletlenül beszél veled ok nélkül, akkor meg neked se kell őt tisztelned , de nem is kell vele foglalkoznod; akkor meg nem elítélni kell, hanem lehetőség szerint figyelmen kívül hagyni a létezését, ignorálni őt , amennyire lehet, nem kell foglalkozni vele(=azzal a személlyel) ha ő már sokszor megbántott téged, és nem kért bocsánatot; de te őt akkor sem a nemzetisége miatt utálod (vagy csak nem kedveled), hanem azért mert rosszarc volt veled, rosszul viselkedett veled; mert pl akár egy magyar is, ha nem túl IQ-bajnok, akkor szólhat be olyat, amivel nagyon megbánt, tehát érted. Akkor őt se a nemzetisége miatt utálod, hanem mert bunkón, tiszteletlenül viselkedett veled. De tehát ez nemzetiségtől teljesen független. Tehát minden népben lehetnek jóarc -és rosszarc emberek, tehát ezt nem a származás határozza meg, hogy valaki jóarc, vagy rosszarc-e. [Én azt hallottam amúgy , hogy volt ilyen rész a Bibliában, talán azokhoz mondták, ami részeket kivettek belőle állítólag, na, szóval, valaki azt mondta, hogy a Jézus, ő azt mondta, hogy nincs rossz ember, csak tudatlan; tehát aki csinál valami rosszat, azt nem gonoszságból teszi, hanem azért, mert még tudatlan; és akkor őket pl lehet tanítani.) Na, de , szóval, nem kell , hogy a tanárod a példaképed legyen; tehát nem kell őt mindenben követned, amit ő úgy gondol, még ha jónak tűnnek az érvei se. Tehát, ha neked az úgymond "náciság", és az ehhez hasonló szemléletek nem szimpatikusak, akkor ne azonosulj vele, és kész. :):) Ennyit erről, tehát neked nem kell senkit sztárolni, meg bálványozni, pl a tanárod is ember, ő is tévedhet. :):) Amúgyis, a történelmet úgyis a győztesek írják, tehát, lehet, hogy valami dolog tök máshogy volt, mint ahogy a tanárod tanulta és továbbadja nektek; tehát érted. :) Tehát lehet,hogy valami tök máshogy volt, mint ahogy lejegyezték, tehát lehet, hogy akik benne éltek, már ők se tudták pontosan; ezeket a dolgokat te se tudod feltétlenül, ennyi év távlatából leellenőrizni, hogy teljesen pontosak-e, és 100%-ban megegyeznek-e a valósággal. :) Ez még csak úgy érdekesség-képpen. :):) Tehát szerintem amúgy nincs miért aggódnod, szóval szerintem semmi baj, nem vagy náci, ha nem azonosulsz semmilyen népgyűlölettel, hanem mindig csak az embert nézed, és ha jólelkű , jóarc, akkor barátkozol vele, tehát érted, nációtól függetlenül;mert nem érdekel, hogy milyen a származása, honnan jött, hanem ha aranyos veled, akkor te is kedvesen fogadod őt, szívesen kötsz vele barátságot. :):)
2020. okt. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amúgy valszeg, kimondottan, a tanárod se náci; tehát szerintem emiatt se aggódj.
2020. okt. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nem vagyok soviniszta, viszont nagyon szimpatikusak lettek, ezek a nemzeti, hagyományőrző, szociális törekvések, amikről beszélt, viszont félek, hogy ez miatt meg fognak bélyegezni és ki fognak rekeszteni a társadalomból, mert azt fogják mondani rám, hogy én is náci lettem. :'-(


Utolsónak köszönöm, szerintem sem az, de az osztálytársaim azt mondják rá...

2020. okt. 14. 19:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy szereted a Hazádat, tiszteled a hagyományokat, szereted a magyar embereket, a magyar kultúrát, és a magyar embereket is, nem egyenlő azzal, tehát nem is következik belőle értelemszerűen, hogy más kultúrákat, meg népeket lenézel. Tehát lehetsz úgyis büszke te a saját származásodra, hogy közben nem nézel le másokat . Tehát szerintem ez ennyi, ezek között van különbség. Pl külföldön lehet, hogy tök menő a hazaszeretet, Itthon meg megszólják érte az emberek, hogy "mit magyarkodik", ha mondjuk tetszik neki, hogy egy magyar zászlót kirakott a házára. Tehát itt meg lehet, hogy vannak, akik úgy próbálnák beállítani, hogy mintha "szégyen" lenne a hazaszeretet; pedig amúgy tökre lehet, hogy az a valaki pl nem képmutatásból rakta ki azt a magyar zászlót, hanem hogy komolyan is gondolja; de erre meg lehet, hogy csak kapja a megjegyzéseket a beszólásokat, ugyanúgy a magyaroktól. Ez most csak egy példa volt, ne vegye senki légyszi magára, szeretek mindenkit. Tehát pl ilyen megvető pillantásokat kap, pedig ő komolyan úgy gondolja, hogy tök jó ott az a magyar zászló, és őszintén , nem képmutatásból van kint, hanem mondjuk hazaszeretetből is, meg mert szép.
2020. okt. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül senki se volt náci. Az a náci, aki a német felsőbbrendűséget vallja.
2020. okt. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!