Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tavaly érettségiztem középszin...

Tavaly érettségiztem középszinten de csak 275 pontom lett ezért jövö májusban szeretnék egy emeltet angolból mert abból 5 lett a középszint, mit gondoltok van értelme ? illetve egy nyelvvizsgát is szeretnék

Figyelt kérdés
mezőgazdasági szakra jelentkeznék de csak angolból tudnék emeltezni, oda 280 körül van a ponthatár, minimum 45% kellene

2020. okt. 15. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor van értelme az angol emeltnek, ha a két ún. felvételi tárgy egyike, ugyanis csak akkor kapod meg érte (45% felett) a plusz 50 pontot. Ha leírod, pontosan milyen szakra mész, akkor jobban tudunk segíteni.

Van értelme a nyelvvizsgának, de ha kapsz 50 pontot az angol emeltért, akkor a nyelvvizsgáért ugyanebből a nyelvből már nem jár többletpont.

2020. okt. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pontosan melyik szakról lenne szó? Fontos lenne ismerni a felvételi tárgyakat. Ha az angol nem felvételi tárgy, akkor +50 pontot semmiképp nem kapsz érte, maximum a +28 pontot a középfokú nyelvvizsgával egyenértékű papír miatt, ez esetben viszont felesleges külön nyelvvizsgát csinálni.

Ha felvételi tárgy az angol, és ebből is számolják majd a pontjaidat, akkor megkapod a +50 pontot, viszont a nyelvvizsgáért már nem kapsz semennyit (egy nyelvből csak egy jogcímen jár plusz pont), ezért pénzkidobás a külön nyelvvizsga.

2020. okt. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Angolul tanulni mindenképpen érdemes, ugye ez nem kérdés?
2020. okt. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mezőgazdasági mérnök szakra, itt nincs megszabva kötelező emelt tárgy tehát bármiből érettségizhetnék emelten de én csak angolból tudnék
2020. okt. 16. 06:18
 5/8 anonim ***** válasza:
A felvételitol függetlenül is hasznos a nyelvtudas, úgyhogy csináld csak!
2020. okt. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
azért akartam nyelvvizsgát is mert úgy tudom hogy felvételi követelmény
2020. okt. 16. 16:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem követelmény a nyelvvizsga, csak a diplomához kell.
2020. okt. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az emelt érettségiért (megfelelő teljesítmény esetén) kapott középfokú nyelvvizsgával egyenértékű papír tökéletesen megfelel a diplomához, csak azért nem kell külön nyelvvizsgát tenni.
2020. okt. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!