Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A hatosztályosokba felvett...

A hatosztályosokba felvett gyerekek már szeptember-októberben is sikeres felvételit írtak volna a felvételi tanévében?

Figyelt kérdés

Mennyi fejlődést lehet elérni átlagos energiarafordítással 3 hónap alatt?

Hatosztályosba jelentkezne a lányom. "Elitgimnázium" általános iskolájában kitűnő tanuló volt mindig is, minden évben benne volt az osztály 6 legjobbja között, akik év végén extra ajandékokat kaptak. Jár felvételi előkészítőre, és egy hónapja itthon is rendszeresen tanulunk a felvételikre.

Írtunk itthon 4 próbafelvetelit is az elmúlt hetekben, és egyszer sem ütötte meg a szóbajövő sulik szóbeli ponthatárát. 50-60 közötti pontokat szerzett a 100-ból.

Én ezt nem értem. A saját iskolájában felülértékelik vajon? Vagy kitűnőnek lenni nem elég ahhoz, hogy egy sikeres felvételihez elegendő tudása legyen? Ráadásul az egyik legjobb általanosba jár, én azt hittem, itt az ötös ér is valamit. Ha valójában nem jókéspességű, az hogy nem tűnt fel eddig senkinek?

Fejlődhet valaki 3 hónap alatt annyit, hogy januárra már képes legyen jó felvételit írni? Vagy ne hajtsam, törődjek bele, hogy esélytelen?

Ő szeretne felvételizni, motivált, és hajlandó energiát fektetni a dologba, nem panaszkodik, ha tanulni kell. Csak félek, hogy annyira esélytelen, hogy épp egy kudarcélmenybe kormányozom őt. 15-25 ponttal van lemaradva a szóbelik ponthatárától jelenleg. Ennyit be tud hozni 3 hónap alatt úgy, hogy közben nem bolondul bele a hajtásba? Mások, akiket felvettek, mar szeptember-októberben készen álltak rá, hogy sikeres felvételit írjanak? Mennyit készültek?


2020. okt. 20. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolai tananyag, az ottani feladatok más jellegűek, mint a felvételi feladatok. 3 honap alatt rengeteget lehet fejlődni. Meg kell oldani az előző évek felvételi feladatsorait, az a legjobb gyakorlás. Ha lehet, mindegyiket. A potfeladatsorok általában kicsit nehezebbek.

Mondd neki azt, hogy megprobáljátok, ha felveszik, akkor jo, ha nem veszik fel, akkor sem történt semmi rossz.

Tényleg vegyétek lazán, ne ekörül a felvételi körül forogjon az élete.

Sok sikert Nektek!

2020. okt. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző mondja, azok a feladatok egy teljesen más meglátást igényelnek, mint ami a suliban elvárás, de szerintem, ha eleget gyakorol, bele fog jönni :)
2020. okt. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia, igazuk van az előzőknek teljesen mások a feladatok, inkább a gondolkodást tesztelik, nem a tudást kérik számon. Rá lehet érezni idővel/gyakorlással is, de ennyi lemaradás kicsit soknak tűnik... sztem figyeld folyamatosan, nem hiszem, hogy a halálra hajtás itt a lényeg, nincs is annyi teszt. Lehet most még meglepődött, nem értette pontosan, az a baj, akkor hamar ráérez és nem lesz gond :-) nekem amelyik fiam készült rosszabbat írt mint amelyik nem. (ő izgult is)
2020. okt. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Par evvel ezelott ugyanigy voltam. Se a gyakorlaskor, sem a felvetelikor nem ertem el a szobeli ponthatart. Kituno voltam, elitgimnaziumba szerettem volna menni. Olyan 6-7-szeres tuljelentkezes volt, 90%-uk legalabb kituno volt az elozo iskolajaban, versenyekre jart, de csak 30 valamennyit vettek fel a 200+ jelentkezobol. Ket evvel kesobb ujraprobaltam, kis keszulessel siman bekerultem, es rajtam kivul meg joparan, ugyanabba a suliba, nem kevesebb pontszammal, mint amennyi a hatosztalyosba kellett volna anno. :)


Aztan leerettsegiztunk, semmivel sem rosszabbul, mint a hatosztalyosok, mindegyikunk egyetemen van, fokent orvosin vagy mernokin. :)


Hetente irjon meg egyet, ha van kedve, de tenyleg nem kell tulgondolni, nem mulik rajta semmi. :) Esetleg lehet valasztani egy picivel alacsonyabb ponthataru 6 osztalyost, ha frekventalt helyen laktok, ha az altalanos iskolajaban mar szetunja a fejet, es a kozosseghez sem ragaszkodik kezzel-labbal, majd onnan megprobalni ujra felvetelizni 8.-ban, ha tenyleg az az elitiskola az alma. :)

2020. okt. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!