Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért annyira kevés a felvétel...

Miért annyira kevés a felvételi pontszám a Gazdasági informatikus asszisztens képzésre FOSZK formában a BGE-n? A másik pedig, hogy mennyit ér, ha elvégzi valaki? Mire elég?

Figyelt kérdés

2020. okt. 22. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Arra elég, hogy utána tárgyakat fogadtass el BSc-re és a 3,5 éves képzésből csak 2 évet kelljen bejárni. Ha úgy nézzük, összességében csak +1 félévet jársz, mintha közvetlen alapképzésre mennél. (7 félév helyett 8, és asszem a gazdinfó 7 féléves)
2020. okt. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Első jól mondja. A Foksz papírok nem ismert és nem feltétlen elismert oklevelek az munkaerő piacon. Csak ezzel elég nehezen fogsz elhelyezkedni.


Mondanám egy fajta kóstolónak a Bsc és Ba képzésekről. Alapozóképzés.


Arra kíválóak, hogy beszámíttasd a kreditjeidet az azonos nevű Ba-s/Bsc-s képzéseken (én is így csináltam). Lassan végzek a Ba képzésen és erősen gondolkodom a mesteren is.

2020. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
FOSZK után hogy kell felvételizni BA képzésre?
2021. jan. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Felvi-n keresztül ugyanúgy, mint a Foksz-ra: általános felvételi eljárásban (szeptemberben induló kézésekre).


Megjelölöd a kívánt szakot és leadod a jelentkezésedet február 14-ke előtt. Dokumentum pótlásnál feltöltöd a Foksz-os bizonyítványodat, miután sikeresen vizsgáztál június végén. Ha felvesznek újra, akkor beiratkozol (mert a végbizonyítvány megszerzése után megszűnik a jogviszonyod az intézménnyel).


Miután megkezdted az első félévedet a BA képzésen, kérvényt nyújtasz be a To-ra a kreditek elismertetése miatt (mivel nem történik automatikusan). Ez a menete.

2021. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! ☺️ Emelt szintű érettségit ugyanúgy kell ilyen esetben is tenni?
2021. jan. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy kell az emelt érettségi. Mert az a felvételi követelmények része.


De egy kérdést mindenképpen megér a To-n, hogy Foksz oklevél birtokában kell-e emelt szinten érettségizni? Mert nem tudom, mi az aktuális álláspont.

2021. jan. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi a segítséget!
2021. jan. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!