Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kormány miért nem teszi a...

A kormány miért nem teszi a pedagógusokat vezényelhetővé, mint az orvosokat?

Figyelt kérdés
Elvileg Magyarországon van elég pedagógus, csak valahol túl sok, valahol meg túl kevés, ezért van tanárhiány egyes iskolákban. Ráadásul a helyzet rosszabb lesz, mivel sok pedagógus 60 feletti, így sajnos várhatóan sokuk ki fog esni a koronavírus miatt. A pedagógusok vezénylése sokat javíthatna a problémán.

2020. okt. 23. 20:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi erővel mindenkit lehetne vezényelni, szép kis vilag lenne...
2020. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Még megérhetjük. Én már évekkel ezelőtt el tudtam volna ezekről képzelni. Csak éppen azzal nem javítanának a helyzeten, hanem súlyosan rontanának, mint ahogy az egészségügyben is még nagyobb ellátatlanság lesz a következménye, mert sokezer másik mellett nekem is az lenne az utolsó napom a közoktatásban.

Te most ezt komolyan gondoltad vagy csak trollkodsz? Gondolom, az utóbbi.

2020. okt. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Már az eleje sem igaz. Nincs elég pedagógus. Kb. ugyanannyi végez minden évben, min amennyi nyugdíjba megy, viszont a végzettek jóval több mint fele pár éven belül pályaelhagyó lesz. Tehát nemhogy nőne a számuk, az amúgy is kevés pedagógusból még kevesebb lesz. Köszönhető mindez többek között a kormánynak.
2020. okt. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Andizsuzsi ***** válasza:
95%
Sehol sincs túl sok pedagógus. Ha bevezetnék, a maradék is elhagyná a pályát.
2020. okt. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez így ebben az esetben nem teljesen igaz, hogy a tanárok nem vezényelhetőek. Nyilván nem így hívják és nem az ország egyik végéből a másikba rakják őket, de nálunk a tankerület beszabályozza, hogy hova mész dolgozni. Ezt úgy, hogy ők hagyják jóvá, hogy x iskolából y-ba mész, ha nekik nem tetszik akkor nem mész y-ba, de ha x-ben nincs rád szükség, mert az ottmaradtakkal is kirakják, de z-ben kellene ilyen tanár akkor oda mész. Na szóval kicsit butítva van és sok mindentől függ, de bizonyos szintig jobban szabályozva vannak, mint az orvosok voltak eddig.
2020. okt. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy tankerületen belül mozogni, amiből van országosan 60, vagyis megyénként átlag 3, tehát a lakóhelytől max. 20-30 km távolságot jelent, egy kicsit más, mint elköltözni az ország tök más vidékére. Bár még ez a távolság is akadályozhatja súlyosan a napi életvitelt, például egy orvost, akit Dél-Pestről Észak-Budán kívülre irányítottak, és ő inkább albérletet keres, mint ingázik.
2020. okt. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egész egyszerűen fellázadnának a tanárok. Ezért.
2020. okt. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosok vezényelhetőségét az új törvénymódosítással a fizetésemelés előzte meg. Egy kezdő tanár kb, nettó 140 ezret keres, később se nő sokkal. Azért ilyen fizetés mellett még egyéb kötelezettségeket is rájuk rakni azért elég nagy szemétség lenne!
2020. okt. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
16%

A csomó hülye birka még nettó 140-ért is menne. MOndja ezt egy VOLT tanár aki 12 évet húzott le a közoktatásnak nevezett trágyadombon.

Már nem vagyok tanár de alaposan megtanultam a tanári társadalom alapvető sajátosságait. Ki megy eleve tanárnak? aki minden másra alkalmatlan. Mondom ezt 12 évvel a hátam mögött.

2020. okt. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Annak idején, amikor a 2. munkahelyemet kerestem (iskolát), jó alaposan körülnéztem, és számomra két fontos szempont volt mérvadó:

1. Közel legyen az iskola a lakásomhoz, hogy minél kevesebbet kelljen utazgatni.

2. Olyan iskolát kerestem, ahová normális családokból származó gyerekek járnak többségében. Megkértem az igazgatót, hogy hadd menjek be órát látogatni, hogy képben legyek, milyen az iskola testközelből. Megnéztem a tanárokat is, akik ott dolgoznak stb. Pont a korábbi rossz tapasztalatokat, kellemetlen meglepetéseket akartam ezzel elkerülni.


Ha a kormány ide-oda vezérelgetett volna, abban a pillanatban adtam volna be a felmondásom, és elhagytam volna a pedagógus pályát. Így is elég rossz ez a pálya, legalább annyi szabadságom legyen már, hogy én döntsem el, melyik iskolában szeretnék dolgozni...


Teljesen életszerűtlen egyébként is az ötleted, mert ahhoz, hogy vezérelni lehessen pl. a tanárokat, a kormánynak kéne pl. a szállásról gondoskodni, mint pl. a katonáknál. Sok kezdő tanár pl. a szüleinél lakik, mert csak így tud félrerakni. Ha elvezénylik 300 km-re, akkor majd pont a saját költségén fogja az albérletet fizetni... És onnantól kezdve fizetheti az utazási költséget, hogy hazamehessen meglátogatni a szüleit... Aha, persze... Ez teljesen életszerűtlen, az ilyen tanárokat konkrétan meglopná az állam, ha nem állná a lakhatását és az utazását 100%-ban, elvezénylés esetén! Arra számíthatsz, hogy ha bevezetnének egy ilyet, még több fiatal hagyná el a pályát a kezdet kezdetén (pedig most is óriási a pályaelhagyók aránya).


A tanári pálya egy polgári foglalkozás, és nem olyan, mint a katonaság, hogy vezérelgessék őket. Az orvosi pálya esetében is más a helyzet, mert ha rendkívüli helyzet van, pl. vírushelyzet, akkor érthető, hogy mozgósítja őket a kormány. De ez nem általános, hanem rendkívüli helyzethez kötött, ideiglenes dolog. Úgyhogy felesleges is az orvosokkal példálózni. Arra nem kötelezheti a kormány a tanárokat, hogy ide-oda vezérelgethetők legyenek állandó jelleggel... Ez hülyeség. Főleg ilyen fizetésekért...


Az igaz, hogy vannak konkrét régiók, megyék ahol drasztikus tanárhiány van. Ennek orvoslására viszont egészen mást kell kitalálni, magát a tanári pályát kell vonzóvá tenni, pl.fizetésemeléssel és azzal, hogy hatalmat adjanak a kezükbe, a társadalmi megbecsültségüket pedig helyre kéne állítani. Ha ezek megtörténnének, akkor feltöltődnének az iskolák tanárokkal.

2020. okt. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!