Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen sorrendben...

Szerintetek milyen sorrendben érdemes beírni az alábbi budapesti gimnáziumok biológia-kémia tagozatát? Tudnátok rangsorolni? (Kitűnő tanuló vagyok)

Figyelt kérdés

Eötvös József Gimnázium - természettudományos-emelt nyelv tagozat

Szent László Gimnázium (Kőbányai) - emelt szintű természettudományi

Berzsenyi Dániel Gimnázium komplex természettudomány

Veres Pálné Gimnázium - reál

Móricz Zsigmond Gimnázium (II. kerület) - emelt természettudomány

Leövey Klára Gimnázium - természettudomány: biológia-kémia

Ady Endre Gimnázium - emelt biológia

II. Rákóczi Ferenc Gimnázium - biológia

Kölcsey Ferenc Gimnázium - ökológia



#felvételi #Eötvös #Szent László #Leövey #Berzsenyi #Ady #Veres Pálné #Móricz Zsigmond #II. Rákóczi #Kölcsey #biológia #természettudomány #reál
2020. okt. 24. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Eötvös, Berzsenyi, VPG és a többi.
2020. okt. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Az Eötvöst tuti első helyre tenném, viszont szerintem nem érdemes ennyi iskolát megjelölni, mert egyrészt a szóbeliket nem bírnád, másrészt így is úgy is biztos van ahova jobban húz a szíved, azokat jelöld be plusz egyet a végére ahova biztos felvesznek
2020. okt. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 bbmarta ***** válasza:
75%
Én még a helyedben az ELTE Apáczain is elgondolkodnék! Itt akár a komplex természettudományi, akár a biológia tagozaton is többet kapsz az említett 2 tantárgyból! Kémiából messze az Apáczai a legerősebb, országosan is.Nagyon erős még a Berzsenyi és a Szent László Gimnázium is ezeken a tagozatokon. Biztosan jó erős az Eötvös is, mint mindegyik tagozata, de oda sok-sok szorgalommal felvértezve menj csak, mert eléggé tanulós suli.Én ezek után tenném a Veres Pálnét, majd a Rákóczit, esetleg a József Attila Gimnázium is szóba jöhet, utána a Rákóczi, Kölcsey, Ady, Jedlik Ányos (meglepően jó suli),aztán a Móricz és a végén a Leövey (ez sem rossz, de rendkívül sok az otthoni munka, házi, beadandó, jegyzőkönyv stb... a keresztlányom jár ide, okos, nagyon szorgalmas is, de sosem éri utol magát, annyi a feladat)!
2020. okt. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Eötvös,

Berzsenyi, VPG,

Szent László,

Rákóczi,

Kölcsey,

Leövey, Móricz, Ady

2020. okt. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2.válaszolónak írnám, hogy igazából nem húz semerre sem a szívem. 4 éve költöztünk Budapest agglomerációjába, a 6. kerületbe járok általánosba. Sajnos nincsenek itt élő rokonok ismerősök, akiktől lehetne kérdezősködni. Az osztálytársaim ugyanolyan tanácstalanok, mint én.
2020. okt. 26. 09:56
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, nekem nagyon hasznos. Most, hogy nincs sehol nyílt nap, megnézni sem tudjuk, és nem mindegyik suli rakott fel bemutatkozó videót. Sok iskola kiesik nekem amiatt, hogy német kéttannyelvűs vagyok és nem angolos. Anyukám meg mindig azt mondja, ne izguljak, egy gyengébb suliból is ugyanyúgy viszem majd a pontot, mint egy erősből.
2020. okt. 26. 10:06
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

gimiskola.nhely.hu

felvizsga.eu

2020. okt. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha szeretnéd megnézni, hogy a felsorolt gimnáziumok tagozataira várhatóan milyen eséllyel tudnál bejutni, akkor ajánlanom neked a linken lévő útmutatót a felvizsga.eu kalkulátorának a használatához:

[link]

2020. okt. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

A Kölcseyt ajánlanám, az nagyon színvonalas és barátságos.

De a Szent Lászlót s a Móriczot is írhatod előre.

2020. okt. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én a Móriczot ajánlom:) Nagyon színvonalas, megéri oda jelentkezni. Rendesen kell tanulni, jó ha szorgalmas vagy. A nyelvtanítás is nagyon jó pl. spanyolból (5.évfolyam) 11.-ben sokan középfokúznak, vagy sokan a második nyelvből érettségiznek. Mindenben támogat a suli, legyen az sport vagy tanulmányi verseny. A külföldi tanulmányutak is jól szoktak sikerülni.

Sok sikert a felvételihez!:)

2021. jan. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!