Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Nyíregyházi Egyetemen,...

A Nyíregyházi Egyetemen, Gépészmérnökin milyen nehéz a Matek? Egyáltalán van esélyem bekerülni ilyen jegyekkel? (Lent)

Figyelt kérdés

Fizika: 5, Informatika: 5, Kémia: 4, Matek: 3

Jelenleg tizenegyedikes vagyok, Technikumba tanulok, Gépgyártás - technológiai technikusnak. Nyelvvizsgát 12. osztályba szeretném megszerezni,középfokon, komplexen, szerintem érettségi előtt.

Műszaki beállítottságú vagyok, jó a kézügyességem, szinte minden gép megszereléséhez értek.



2020. okt. 25. 14:01
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Egyébként meg a fizika ötös :D
2020. okt. 25. 15:55
 12/26 Vodafonelive ***** válasza:

Hagyjuk már #1-es... Maradjunk annyiban, hogy ha az előző évek ZH-it végigcsinálja magától és nagyon sokat gyakorol akkor a kettesre elég lesz és nagyon jól tudjuk, hogy a kettes az egyetemen az már jónak számít. Aki pl. BME-n végzett mondták, hogy a ketteshez q*rva sokat kell tanulni és pl. egy négyes érdemjegyhez már alig kell pluszba megnyomni magad, hogy sikerüljön a tantárgy...

Kérdező, vágj bele! Láttam már olyat is aki az egyetemen kivirágzott (ilyen amúgy ritka), de simán abszolválható szorgalommal, ne rémítsen meg a többi ember, majd maximum saját magadon megtapasztalod.

2020. okt. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Köszönöm az inspirációt! És igyekszem tanulni!
2020. okt. 25. 16:00
 14/26 anonim ***** válasza:
47%
12es miért ringatod hiú reményekbe? Hatalmasat fog csalódni. És hol hallottad hogy ha végigcsinálja a régi Zh-kat az elég a ketteshez? Meg ugye egyetemen a kettes olyan mintha gimiben full 5ös lennél matekból. Tehát számold ki a kérdező 3-4es eredménye mire lesz elég?
2020. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nyomd meg a suliban most azt a matekot. Aztán jelentkezz! Hiába ír itt bárki bármit úgyis csak akkor fogod meglátni hogy milyen a fősulis matek ha már ott tanulsz.

Nekem középiskolában volt egy fiú osztálytársam aki matekból végig 2-es volt és szinte minden másból is. Hülye volt tanulni, amolyan vagány csávó volt. Inkább csak annak hitte magát. :D Jelentkezett oda ahová te, NYF-Gépészmérnök (anno még Nyíregyházi Főiskola volt a neve) és szerencséjére fel is vették, bár nem tudom hogy hogy csinálta. Én meg utána egy évvel kerültem csak be mert a flancos kommunikáció-történelem (akkor menő szaknak számított) szakra kevés voltam jó és jeles eredményekekkel. Az ideg persze majd meg evett mikor láttam a srácot aki bekerült 2-es matekkal ugyanazon a főiskolán. Hogy elvégezte vagy sem azt nem tudom. De azt akarom ezzel az egésszel mondani hogy ha bekerülsz csak rajtad áll a folytatás. És igenis szorgalommal, tanulással, ha kell külön matek órákkal bent maradhatsz és elvégezheted. Addig is tanuld szorgalmasan azt a matekot!

Sok sikert!

Egy volt hallgató

2020. okt. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Vodafonelive ***** válasza:

#12. Én is írtam, hogy ha majd ott lesz akkor meglátja, de mindenki magából indul ki. ;) Én sem a nagy BME-re kerültem be(nem is jelentkeztem, fel sem vettek volna), hanem Pécsre, amit először feladtam (igen, hasonló kaliberekkel mentem, mint a kérdező) és 1 év múlva újranyomtam, mert a külföldi munka helyrerántott, hogy egy érettségivel nem sok vagy. Tanulni kellett meglehetett csinálni előző éves zh-kból, persze volt csalás is (elég sok más tárgyakból!) de könyörgöm, egyetemen még az is csal aki szín jeles volt mindenhol, mert ha már segít valamiben egy barátjának zh-n, vizsgán az is a csalók közé tartozik. :D

És elárulom, barátom akivel együtt mentünk tovább mesterre, Ő a BME-re ment én meg a xar SZIE-re és hát Ő is meg más is mondta, hogy ha végignyomja az előző éves zh-kat az ember nem érheti meglepetés a kettesért.

A 3-4 eredmény ahogy írta nem is a legelitebb helyre elég és ugyan úgy lesz vele munkája ha elvégzi, mert az elején ha szívni is fog mondjuk az iskolai presztízs miatt utána a szakmai tapasztalat lenyomja ezt és 30 alatt már szépen mazsolázhat a helyek között, attól függ milyen terület érdekli, de ahogy kivettem nem az épületgépészet. :D

A pofonoktól meg talpra áll vagy nem, az élet rosszabb lesz az iskolánál.

2020. okt. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Vodafonelive ***** válasza:
#14-esnek ment az előző.
2020. okt. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
91%
Felvenni fixen fel fognak. A többi tényleg a szorgalmadon múlik. Van még idő bőven felkészülni, még emeltre is szerintem. Amúgy meg ha nem megy minden elsőre, akkor legfeljebb nem 7 félév alatt lesz meg a diploma (ami - legalábbis a BME-n - a mérnök hallgatók felénél így van).
2020. okt. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Arra viszont figyelj, hogy bemeneti feltétel mostmár bizonyos tárgy(ak)ból az emelt szintű érettségi.


[link]

2020. okt. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Értem. Egyébként - mivel hogy fizikából ötös vagyok - emelt szintű fizikából akarok érettségizni + középszintű matek
2020. okt. 25. 18:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!