Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 3 éve lébecolva járok egyetemr...

3 éve lébecolva járok egyetemre, ahhoz, hogy átiratkozzak egy full másik egyetem teljesen más karára, újra kell érettségiznem?

Figyelt kérdés
Ha pedig igen, akkor azt hogyan tudom megtenni?
2020. okt. 26. 01:48
 1/10 A kérdező kommentje:

Károli btkról szeretnék átmenni a nemzeti közszolgálati egyetemre a hadtudományi és honvéd tisztiképző karra


Van itt aki erre a szakra jár?

2020. okt. 26. 02:05
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha mások a jelentkezés feltételei, mint a mostani szakodon, és azoknak nem teszel jelen pillanatban eleget, akkor természetesen újra kell érettségizned, de csak a szükséges tárgyakból.
2020. okt. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha ugyanazok a feltételek, és korábbi évről megvannak a ponthatárok ami a szakomra kell, akkor szimplán beadom a jelentkezést és elméletileg felvesznek?
2020. okt. 26. 02:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A ponthatár évről-évre változik, szóval előfordulhat, hogy idén pont nem lesz elég. Azt te tudod, hogy neked mennyi pontod van, azt pedig meg tudod nézni, hogy ez a korábbi években mire lett volna elég, így lehet némi rálátásod arra, hogy érdemes-e megpróbálni javítani az érettségi eredményeiden. Ha esetleg rosszabbul sikerülne, mint az eredeti, akkor sincs probléma, mivel mindig a legjobb eredményed számít, így csak egy rakás pénzt vágtál ki fölöslegesen az ablakon.
2020. okt. 26. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi.
2020. okt. 26. 07:21
 6/10 A kérdező kommentje:
Ahogy néztem a hhk-ra 300 pont se kellett idén. Bőven volt ennyi pontom anno
2020. okt. 26. 07:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy teljesítened kell a felvételi követelményeket, ahogy már leírták. a oda kell mondjuk fizikából, de neked nincs, akkor természetesen előbb le kell tenned.
2020. okt. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem jobb, ha elmégy dolgozni, nem neked való az egyetem, ha három év alatt nem jutottál el odáig, ha ilyen kérdéseid vannak.
2020. okt. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A nemzetin vannak különleges felvételi követelmények:fizikai alkalmassági, pszichológiai alkalmassági, erőnlét. 18 és 25 ev között kell lenned és rendelkezned kell B2-es nyelvvizsgával. Emelett a megfelelő érettségi követelmények, hogy felvegyenek. Barki aki ennek megfelel jelentkezhet. Ha meg van a pontod az önmagában erre az egyetemre nem elég. Sajnos ha valamelyik az előbbiek közül nem alkalmas lesz vagy hiányzik akkor sikertelen a felvételi.
2020. okt. 27. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem. Ezek az alkalmassági dolgok nem lennének problémák számomra. Mentálisan nincs problémám, fizikailag meg csak fel kell készülni és kész. Van közepes meg emelt nyelvvizsgám is.
2020. okt. 27. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!