Rapper03 kérdése:

Érdemes belevágni?

Figyelt kérdés

Karosszéria lakatosként kezdem ezt az évet bele számolva van még 2 évem.

ezután elmegyek érettségire németből szeretnék érettségit. Ha oda kerülnék milyen egyetemet válasszak utána, vagy mit ajánlotok. nem érné meg 2 szakmat megtanulni mert csak ugyis az egyiket fizetik meg.Könnyíteni szeretnék magamon tudom semmi sem könnyű.De melyiket érdemesebb elvégezni néztem már Jármű-üzemmérnöki szakot.Valami olyan szakot szeretnék ahová elfogadják a németet.tudtok olyan szakot? vagy nem érdemes még ezen gondolkodni.


2020. okt. 29. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem fejezd be ezt a szakmát. Ez jó szakma. Aztán majd leérettségizett és mész egyetemre. Akár egyetem mellette dolgozhatsz is a szakmàdban, szóval előnyben leszel.
2020. okt. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen ez a tervem köszi a visszajelzést
2020. okt. 30. 16:30
 3/3 anonim ***** válasza:
A németet, vagyis a nyelvet a szakok kb. 80%-ára viheted. Valamint van olyan is, hogy az OKJ-t plusz pontként számolják el, de talán csak akkor, ha kapcsolódik a képzési területhez. Kutakodj olyan egyetemi szakok után, ami érdekel, ez a legfontosabb. Üdv!
2020. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!