Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen iskola / foglalkozás...

Milyen iskola / foglalkozás van az informatika és a pszichológia határán?

Figyelt kérdés

Szeretek programozni, szeretem az informatikát és érdekel az emberi psziché is, viselkedés, agyműködés. Tanulom mindkettőt, de annyira klasszikus a tanmenet, hogy nem látom, hol érhetnének össze ezek a szálak.


Van valami képetek arról, hol lehetne a kettőt egyszerre alkalmazni? Milyen szakemberek képzettek mindkét területen? Mivel foglalkoznak?



2020. nov. 1. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Pszichológia kis infóval: a kognitív pszichológiai kutatások módszertana például, számítógépes kísérlettervezés, modern fejlesztő és diagnosztikai eljárások

Ez inkább pszichológia alapszak után kognitív msc szakirányon megy


Mivel a pszichológiához szorosan kapcsolódik a biológia (idegtudomány): számítógépes idegtudomány, képalkotó diagnosztikai eljárások, bionika, orvosi informatika. Mindegyikből van alao vagy mesterszak, utóbbiból pedig van ilyen specializáció mérnökinformatikus mesterszakon.


Informatika, kis pszichológiával: UX/UI, mesterséges intelligencia, neurális hálók, social engineering


Szerintem adja magát, mivel foglalkoznak. Egyébként pedig informatika doktori képzésen meglepően sok munka biológiai/pszichológiai jellegű. Múltkor néztem a címeket (én magam is a kettő metszetében tanultam van pszichológiai és informatikai végzettségem is) és bizony lehet találni bőven témát, ami felhasználja a pszichológiát, de módszertanát tekintve informatika. A doktori.hu-n látsz néhány finomságot.

2020. nov. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2020. nov. 1. 13:58
 3/3 anonim ***** válasza:
azóta mi lett veled kérdező? én most végzek pszichológia MA-n, és hasonló dilemmával küzdök
2022. márc. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!