Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » METU kereskedelem és marketing...

METU kereskedelem és marketing szak(angolul) érdekel.Esetleg van valaki aki odajár?Pár információ érdekelne! Nem elsődleges célom de szeretnék tájékozott lenni az egyetemekkel kapcsolatban!

Figyelt kérdés

2020. nov. 4. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Papp-Váry Árpád a szakvezető, az ország egyik legelismertebb szakembere

Ha angolul végzed, akkor lesz egy felsőfokú szakmai angolod, ami többet ér a munkáltatóknak annál, hogy a hvg ranglistában 2-3 helyezéssel előrébb lévő suliba jártál

De majd úgyis megmondják a többiek a tutit, hogy csak a BGE-re menj

2020. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én jártam egy félévet a METU-ra, ezért nincs akkora nagy tapasztalatom, mint annak aki ott végzett vagy több évet is ott tanult. Szerintem nem olyan vészes, mint ahogy sokan írják, az oktatók elég korrektek és a felszereltséggel sincsen baj. ( ha jól emlékszem, akkor az első egyetemek között volt, amelyik átállt teljesen távoktatásra, még tavaly március elején).

Engem a tandíj zavart nagyon. Arra kérlek figyelj, hogy mivel angolul tanulsz majd +150.000ft-ot kell fizetned ( vagy 100.000-t?) az alaptandíjon felül. Amikor én ott tanultam abban az évben vitték le az állami ponthatárokat gazdasági szakokon, ezért át is jelentkeztem máshová államira. De ez nyilván az egyéni anyagi helyzettől is függ.

2020. nov. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen +150.000ft viszont az egyetemen több mint 100 országból járnak diákok (elmondásuk szerint). Érdekel az angol nyelv és szeretem is, örülnék ha mindennap tudnám használni és gyakorolni, mivel magán egyetem és azt hallom ilyen sok külföldi diák jár ezért reménykedem, hogy jó az angol oktatás vagy jobb mint más állami egyetemeken. Persze attól még, hogy egy magán egyetemről beszélünk nem feltétlenül jelenti azt, hogy jobb vagy rosszabb lenne, mint más egyetem. Illetve ahogy néztem más egyetemeket ha ott nem vesznek fel államira akkor azok is kerülnek annyiba, mint a METU sőt van ami drágább is.Nyilván ezért szeretne és próbál mindenki államilag támogatottra bejutni!
2020. nov. 27. 12:57
 4/4 A kérdező kommentje:
Végül elég jól sikerült az érettségim és elég sok pontom lett Corvinusrol 4pontal lecsúsztam, de ELTE-re felvettek! :))
2021. júl. 24. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!