Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elegendő-e az ha középiskolába...

Elegendő-e az ha középiskolában csak emelt fizikát és közép matekot tanulok, úgy ha gépészmérnök akarok lenni?

Figyelt kérdés
Szóval most emelt matekra és emelt fizikára járok. Nem mondanám rossznak magam, de jónak se, emelt matekon az a stabil 3-4-es szint. Viszont elég sok időt elvesz, emiatt nem marad időm más fontos dolgokra. Mennyire lenne reális esélyem bent maradni egyetemen a közép matek nyújtotta háttértudással? (Az emelt fizika az mindenféleképpen marad, abból is szeretnék emelten érettségizni).

2020. nov. 4. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
nem, nem elegendő.
2020. nov. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Simán elég a közép matek.
2020. nov. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen az alapjaitól kezdtek mindent, én is mérnökis szakra járok, nem tudom, hogy gépészeten, hogy van, de nagyon hamar begyorsul a tempó és "kevés lesz a tudás" ezt értsd úgy, hogy hamar be kell hozni a lemaradást és lehet nehezebb lesz tartani a tempót, de nem lehetetlen megcsinálni. :D Hajrá! ;)
2020. nov. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Maradj emelten! Egyetemen sokkal gyorsabb lesz a tempo, annyi elonnyel vagj neki, amennyivel csak tudsz.
2020. nov. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a fizika fakthoz elég jól jött a matek fakt. Egy csomó átvezetést tanultunk egyikből a másikba, volt h pl a matek tanár átszólt a fizikásnak, (és vica versa) h "légyszi a hullámtant vedd előre, mert pont a szögfüggvényeket ismételjük, és egybe lehetne kötni".


Most meg rögtön mátrixokkal és vektorral kezdtünk az egyetemen, úgyhogy csak kapkodom a fejem. :)


Szerintem ne add le, mert gépészeten ennél csak rosszabb lesz.


Üdv: első éves gépészmérnök

2020. nov. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Meggyőztetek az emelt matekon maradáson!
2020. nov. 5. 16:36
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom, miért lett lepontozva a 2-es válaszom, de elég a közép matek! Gépészmérnöknek tanulok, közép matekkal kerültem be, és bent maradtam.

Tény, könnyebb, ha valaki emelttel megy, ezt nem is vitatom, de a kérdés nem ez volt.

2020. nov. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!