Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miskolci Egyetem logisztikai...

Miskolci Egyetem logisztikai mérnök szak vagy Nyíregyházi Egyetem gazdálkodás és menedzsment szak (logisztikai szakiránnyal) levelezőn?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

2 gyerek (10 és 14 évesek) és főállás mellett nagyon gondolkozok, hogy szeretnék menni levelezőn egyetemre.

Jelenleg is egy logisztikai cégnél dolgozok, ahol van lehetőségem magasabb pozícióba kerülni.

Debrecenből járnék. Jövőre tervezek emelt szinten érettségizni.

Mi a véleményetek az alábbi egyetemekről?


Köszönöm szépen a segítséget 😊


2020. nov. 6. 09:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Két nagyon különböző nehézségű szakot hasonlítasz össze.
2020. nov. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tomoprof válasza:

Ez valószínűleg későn van már, de amikor a "mérnök" szó szerepel bármiben, az azt jelenti, hogy nehezebb mint amikor nem szerepel. Főleg matematikai értelemben kell ezt venni. A logisztikai mérnök az 75% számolás, 25% nem számolós modulok alkalmazása. Inkább objektív.

A menedzsment szak logisztikai szakiránnyal, pedig egy műszaki irányzatú, de mégis kevéssé számolós szak. Inkább szubjektív.

Tehát a válasz: Mindkét szakot csináld meg, mert jól kiegészítik egymást és sok kreditet el lehet ismertetni, így gyorsan megvan a 2. (főleg egyéni tanrendet igényelve levelezőn).

Ha csak az egyiket csinálod meg, akkor közel nincs munka amire tudsz jelentkezni, mert például egy log.mérnökkel mehetsz LEAN/SixSzigma specializációval folyamatmérnöknek, de akkor azt fogod kapni (amit én is), hogy ez menedzsment hatáskörű pozíció és nem adják oda annak, aki nem ért a gazdaság/menedzsment részéhez.

Legmagasabb kezdő pozi, kb log.mérnökkel kb (stratégiai) beszerző. Menedzsment szakkal, egy gyártósori csoportvezető /sorvezető /műszakvezető /termelésvezető.

Ez persze csak kezdő pozi. 2-3 év után a szakmában, már lehet menni máshova, de ahhoz képezned kell magad. Elsősorban a megszeretett specializáció mentén. (Pl.:Szállítmányozás, beszerzés, folyamatfejlesztés, raktározás, S&OP, Értákáram (layout), stb.)

2022. jan. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!