Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes a Hageni Távegyetemen...

Érdemes a Hageni Távegyetemen elvégezni a pszichológia BA szakot?

Figyelt kérdés
Mivel már van diplomám és munka mellett szeretnék pszichológiát tanulni, sajnos csak a levelező képzések jöhetnek szóba. A vidéki egyetemek sajnos szintén kiesnek a kislányom miatt. Budapesten pedig csak 2 helyen indul levelező: a Károli Gáspár Református Egyetemen és a Hageni Távegyetemen. Utóbbiról szeretnék tapasztalatokat kérni. Online nyílt napon vettem már részt, de sok kérdésre vagy nem tudtak, vagy nem akartak válaszolni. Ezért főként az odajárók vagy ott végzettek véleménye érdekelne. Van esély tovább menni másik egyetemre MA-ra? Pl. ELTE vagy PPKE.

2020. nov. 7. 12:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hagenben a pszichológia BA nem klinikai irányultságú, és nem építhető rá klinikai szakpszichológus képesítés: "Grundsätzlich raten wir davon ab, mit dem Berufsziel Psychotherapeut*in an der FernUni zu studieren. Wir können keine Strategie empfehlen, mit der dieses Ziel garantiert erreicht werden kann."


Ha nincsenek ilyen jellegű ambícióid, hanem pl. vállalatpszichológiával szeretnél foglalkozni, akkor semmi gond.

2020. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hamarabb elküldtem. A további kérdésedre válaszként: hogy a hageni BA-ra magyar egyetemet lehet-e Mastert építeni, azt nem tudom, épp a klinikai modulok hiánya miatt. Hagenben van pszichológia MA is amúgy, de ugyanezzel a kitétellel: klinikai szakpszichológia/pszichoterapeuta irányba nem lehet vele menni. Ennél többet sajnos nem tudok róla (Hagenben tanulok, de matek szakon). A Facebook-on ha belépsz a Fernuni Hagen - Budapest csoportba, ott egész biztosan lesz valaki, aki meg tudja válaszolni a további kérdéseidet.
2020. nov. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!