Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha mindenképpen Semmelweisre...

Ha mindenképpen Semmelweisre szeretnék menni orvosira, megkockáztassam, hogy csak ezt az egyetemet jelölöm meg?

Figyelt kérdés

Orvosi egyetemre szeretnék jelentkezni, most vagyok végzős gimnazista.

Legszívesebben Budapestre mennék egyetemre (több ok miatt, ez van a legközelebb, a legjobb közlekedési lehetőségekkel,stb.), de sanszos, hogy elsőre nem kerülök be. Nyilván az sem biztos, hogy a másik három orvosi közül valamelyikre felvennének, de ha mégis, lehet, hogy utólag sajnálnám hogy mégsem oda járok, ahova mindig is szerettem volna.


Megkockáztassam, hogy csak egyetemet jelölök meg? Volt valaki hasonló cipőben?


(Nem szeretnék gyerekesnek tűnni, mind a négy egyetemet nagyra tartom, és mindenkit aki orvosira jár.)



2020. nov. 8. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem érthető a kérdés. Ha mindenképpen oda akarsz menni, akkor csak azt jelölheted be. Ha bejelölsz másikat, azzal azt mondod, hogy járnál másikra is. Ez a te döntésed.
2020. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha te mindenképp a Sotéra akarsz menni, ha az az álom, a cél és pont, akkor ne jelöld meg a többit! Ha nem vesznek fel elsőre, tanulsz tovább és megpróbálod másodjára! Mindenképp az első helyen álljon.

(Én nem ragaszkodtam Budapesthez, pedig az lett volna a legkézenfekvőbb. Vidékre vettek fel, úgy voltam vele, hogy max majd átjelentkezem. Úgy beleszerettem az első hetekben, hogy eszem ágában nem volt visszamenni. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy érdemes lehet a többinek is esélyt adni, ha úgy hozza az élet.)

2020. nov. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképpen jelöld meg az összeset!

Ha vidékre vesznek fel, akkor még lesz lehetőséged nem beiratkozni, viszont ha meg sem jelölsz mást, akkor lehet, hogy bánni fogod a dolgot...

(Én nem hagynék ki egy évet azért, mert másik városban szeretnék tanulni, de te tudod...csak azt mondom, hogy hagyj meg több lehetőséget is magadnak )

2020. nov. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Jelölj be vidéki egyetemeket is, az első évét megcsinálod ott, majd átjelentkezel.


Ezzel nem fogsz sokat csúszni, mert a tantárgyaidat el fogod tudni fogadtatni.


Az orvosi így is minimum 5-6 év, minek húznád a saját idődet, mert nem a SOTE-ra vettek fel elsőre?


Különben könnyen meg lesz az elegendő pont, ha normálisan felkészülsz.

80-as emeltekkel és 90-es közepekkel valahol 440-450 között végzel, az még bőven elég.

2020. nov. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A közepek nem biztos, hogy olyan jól fognak sikerülni (gondolok itt a magyarra, törire).
2020. nov. 8. 19:05
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nyomd meg az emelteket.


Az a lényeg, hogy ne misztifikáld túl a pontokat, soknak tűnnek, de még mindig nehezebb bekerülni az állatorvosira, mint bármely orvosira. Úgyhogy egyáltalán nem reménytelen, meg elérhetetlen a cél.


Persze erre csak érettségi után jön rá az ember.

2020. nov. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Nek 5-6 év az orvosi, hanem 6. Csúszás nélkül.

Én szerintem hülyeség ennyire egy egyetemhez ragaszkodni. Ha orvos akarsz lenni, akkor minden opciót bejelölsz. Nem fog összedőlni a világ, ha valamelyik vidéki egyetemre kerülsz be. Az emeltek után szeritem nagyon örülni fogsz annak, hogy letudtad őket és bekerültél valahova. A környezetet is majd megszokod, mindegyik egyetem megyeszékhely és Bp-vel ellentétben egyetemváros feelingjük van.

Nem utolsó sorban pedig valóban át tudnál jelentkezni is, de arra a 2. év végi szigorlatok után van lehetőség.

2020. nov. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

7-es, bocs hogy nem tudtam ennyire pontosan ¯\_(ツ)_/¯

De köszönööm azért a javítást

2020. nov. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen :D
2020. nov. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Én minden nap hálát adok annak, hogy Szegedet választottam Pest helyett.
2020. nov. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!