Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biztos volt már ilyen kérdés,...

Biztos volt már ilyen kérdés, de nekem mostani friss válasz kellene. A Szegedi Deák Ferencről mondana valaki véleményt?

Figyelt kérdés

Tovább tanulás előtt állok, és ide szeretnék jelentkezni.

Humán idegen nyelvre gondoltam.

Az baj ha én eddig német nyelvet tanultam?

Eddig színötös voltam minden tantárgyból, a figyeléses és nem magolós technikámmal.

Az irodalmat szeretem, hisz szeretek olvasni, írni. A nyelvtannal sincs bajom, csak egy két fontosabb résznél akadok meg néha.

Törin mindig figyelek a tanárra, így a jegyeim is jók szoktak lenni. A német nyelvi dolgokkal szoktam picit küszködni, de azt a tantárgyat is szeretem.

Amiket eddig írtam felvételiket jók szoktak lenni kb ilyen 38 pontos a magyar. A matek pedig változó.

Ha valaki oda jár mesélne róla, vagy hogy mennyi az esélye, hogy felvesznek ha jó lesz a felvételim.

Köszi előre is a válaszokat! ( bocsi ha hosszú lett, és kicsit értelmetlen )



2020. nov. 14. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:

A 38 pontos magyar bőven jó oda. Matekból sem kell sokkal több.

Maga a Deák egy összességében jó iskola, sok gyerekkel, de a humán speciál a Ságváriban sokkal jobb, mint a DFGben. Miért nem azt célzod meg?

2020. nov. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
30%

En vegzos vagyok a Deakban, es nagyon megbantam, hogy ide jelentkeztem. Egyreszt szerintem az oktatas minosegehez kepest elegge fel van hypeolva, de 2-3 honap utan teljesen ki lehet abrandulni belole. Ami szerintem felhaborito, hogy ha te nyelvi tagozatra mesz, akkor 9.-tol kezdve ugy kezelnek a matektanarok, hogy neked a 3-as a cel az erettsegin, de vezetosegi szinten is ez a hozzaallas, tehat ne varj jo tanarokat real targyakbol. Egyebkent a nyelvoktatas is eleg silany, egyaltalan nem ertem, miert soroljak ezt a sulit a szegedi elvonalba. Angolbol a felvetelin nehezebb szerkezeteket kell tudni jol hasznalni, mint amit utana majd tanulni fogsz 9.-ben. (Azt nem tudom, mi a helyzet, ha eddig csak nemetet tanultal, talan a halado nemetre tudsz igy jelentkezni, de ezzel nem vagyok kepben igazan, ha felmesz a suli honlapjara, a felveteli tajekoztatobol ki tudod deriteni.) Ha nem kettanra vagy spec angolra mesz, akkor B1+ szintu konyvbol fogsz tanulni, ugyhogy komoly nyelvtanulasi szandekkal nem szerencses ide jelentkezni. Szoval ha human beallitottsagu vagy, es ambiciozus, jobban ajanlanam a Sagvarit.

Viszont arra valaszolva, hogy milyen eselyed van bekerulni, szerintem ha matek+magyar kozpontid 60 pont felett van, akkor siman bejutsz, ezen nem kell aggodnod.

2020. nov. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bekerülni egyszerű, úgy gondolom, osztálytársaim fele odament, és nagyon sokan meg is bánták. Én úgy hallottam elég nehezen viselhetők a tanárok, de ez nem szmélyes tapasztalatom. Nekem sose volt az az iskola szimpatikus, elég rossz volt a híre a köreimben. Viszont szóbeliztem a kéttannyelvű angoljára, és felvettek volna, pedig egy elég átlagos 14 éves angolom volt.


Tömörkény Istánba jelentkeztem végül, Humánra, és hát imádtam minden percét. Még azt is amitől rengeteg Tömis humános a mai napig rémálmoktól szenved. #VágóMária #MájerMárta ❤️

2020. nov. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Deákos végzős vagyok, nekem bejött a suli. Bekerülni tényleg nem nehéz és van igazság abban, amit az előző válaszolók leírtak.Én jó tanárokat kaptam, nem volt túl sok rossz élményem. Ami nyomott hagyott bennem az a kémia volt. Szerintem minden deákos tudja kire gondolok :D Van egy-két diktátor, de vannak nagyon szuper tanárok is. Vannak emelt irodalmas ismerőseim, ők nagyon imádják. Ha jó lesz a felvételid, akkor szinte biztos, hogy bekerülsz! Ha esetleg van még kérdésed, akkor írj nyugodtan!
2021. jan. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!