Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha államiról átsorolnak...

Ha államiról átsorolnak fizetős szakra, akkor tényleg olyan nehéz visszakerülni államira? Pázmányról van szó.

Figyelt kérdés

Sajnos tavaly vizsgaidőszakban lett egy balesetem, és két tárgyat kiserült megcsinálni. Mákom volt... meg van. aztán fél év fekvés és passzív.


Vívódtam egész tavasszal-nyáron, hogy mi legyen, folytassam-e ezt a szakot, végül megjelöltem, hogy újrakezdem tiszta lappal, de végül mégis a folytatás mellett döntöttem, bár felvettek egy hasonló szakra.


De már érzem, hogy rossz döntés volt, mert a baleset szövődményei még velem vannak, de az egész megviselt mentálisan, lelkileg, meg a rohadt Neptun is átvert, mert vehettem volna fel még plusz szakokat, mert az oktatásszervező szerint a neptunban nem első, hanem 3. féléves vagyok.


A tanárok zöme meg nem válaszol, ami azért baj, mert így nem tudom miről kéne írnom pár héten belül 5 oldalt, ha pedig nem lesz meg ez a tárgy, akkor buktam az államit. Meg ugye ki tudja, hogyan sikerülnek a többi vizsgáim. 28 kredit kéne a 8 mellé. Annyi szerencsém van, hogy ami a két legnehezebb tárgy, és "csúsztatók", azokat tavaly teljesítettem.


Szóval tényleg nehéz visszakerülni?


Új egyetemet, szakot már nem akarok, mert már közel 27 éves vagyok, és eddig OKJ-ztem meg minden. Idősnek érzem már most magam első félévesnek, nem, hogy jövőre...


Mit gondoltok?

Bölcsészeti szakról van szó egyébként.



2020. nov. 16. 23:17
 1/2 A kérdező kommentje:
Plusz tárgyakat*
2020. nov. 16. 23:18
 2/2 EVA800 ***** válasza:
Voltál Erdélyben?
2021. jan. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!