Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen múlt szükséges a...

Milyen múlt szükséges a Zenetudományi Egyetemhez?

Figyelt kérdés
Jelenleg végzem a középiskola utolsó évét, és érettségi után szeretnék menni továbbtanulni. Képbe került a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, ugyanis imádom a zenét, ezért szeretnék a zenéről és minden vele kapcsolatos dologról tanulni például ebben az iskolában. Azonban az érdeklődésem mellett sajnos nem tanultam semmilyen hangszeren játszani, illetve jelenleg nem művészeti középiskolát végzek. Befolyásolják ezek a tényezők a jelentkezésemet, vagy ezektől függetlenül tudok jelentkezni? Válaszokat előre is köszi. 18/F

2020. nov. 17. 11:53
 1/9 Mojjo ***** válasza:
68%

Jelentkezni tudsz, de nem fognak felvenni.

Kőkemény zeneelméleti háttértudás kell minden egyes szakra, amiből felvételiztetnek is, illetve még ha nem is hangszeres szakokra jelentkezel (ahol magas szinten kell bánnod a hangszereddel már a felvételihez is), egy erős alap szinten zongoráznod tudni kell és szintén a felvételi része.

2020. nov. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos minimum zongorán kell tudni játszani egy alapfokon a zeneelmélet szakon is, ahhoz hogy felvegyenek illetve tudni kell a szolfézs alapjait is
2020. nov. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Esélytelen, hogy bekerülj, maximum pár év múlva. Mint ahogy előttem is írták, zongorázni mindenkinek tudni kell alap szinten (ez leginkább az elméletben segít neked). Természetesen szolfézs - zeneelmélet szóbeli és írásbeli felvételi is van, ami tényleg elég húzós. Én is a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre jártam klarinét - zeneszerzés szakra. Nemcsak bejutni nehéz, hanem elvégezni is.
2021. márc. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tanultál előtte szolfézst, zeneelméletet, vagy nem tudsz játszani semmilyen hangszeren, akkor mégis mi érdekel? Az, hogy érdekel a zene, elég tág...ezen belül van klasszikus, jazz, népi, rap, elektronikus, pop... szóval mégis mi érdekel a zenében, ha nem tudsz róla semmit sem? Nem azért mennek az emberek egyetemre, hogy ott kezdjenek el tanulni egy bizonyos dologról. Felvételizhetsz, de be fogsz égni és az első napon se fogsz tudni továbbjutni. Ajánlom neked, hogy nézz ki magadnak egy konzit, pl Székesfehérváron, Vácon, Pesten, Nyíregyházán is van zeneművészeti szakgimnázium. Attól még mert nem ott érettségiztél le, jelentkezhetsz OKJ/szakmai évre. Ez 2 éves szakmai "felnőtt" képzés, ami alatt nagyon sokat lehet tanulni, mert nincsenek közismereti tárgyak és ha az OKJ a végén nem is sikerül, volt 2 éved, mialatt fel tudsz készülni középszinten.
jan. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mojjo ***** válasza:
@4: Az ugye megvan, hogy egy több, mint három éves hirdetésre sikerült válaszolnod?
jan. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mojjo ***** válasza:
*kérdésre
jan. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igen, láttam:) Attól még másoknak hasznos lehet, ha a kérdezőnek már nem is aktuális, te nagyon okos.
jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mojjo ***** válasza:
@7: Akárhogy nézem, a kérdezőnek címezted a szavaidat, de oké. Nem tehetek róla, hogy nehéz neked a magyar nyelv, sorry.
jan. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek címeztem, mert ő kérdezte, nem más, ergo a kérdésre válaszoltam. Ettől függetlenül lényegtelen, hogy ki kérdezte, másnak is ugyan ezt mondanám. Egyébként mi a f*szért kell belekötni a semmibe?
jan. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!