Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan aki már csak túlélni...

Van olyan aki már csak túlélni akarja az egyetemet, vagy régen volt így?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy bele tettetek az egyetembe 2-3 esetleg 4 évet és elég kevés van már hátra, így kihúzzátok vagy kihúztátok.


Sajnos úgy érzem, hogy az elején még meglévő lelkesedést az oktatás vagy annak hiánya teljesen kiölte karöltve a sok felesleges tölteléktárggyal.

Már nem sok van a diplomáig sem tárgyakkal sem félévvel, de már inkább csak a papírért csinálom. Pár éve még szívesen odaültem a könyvek fölé, de ma már olyan szenvedéssel megy mintha a fogamat húznák. Magolom a sok hülyeséget, amiről tudom, hogy 2 hét múlva már elfelejtem, a házikat meg már a hátam közepére sem kívánom, ahogy a vizsgás stresszelést sem. Azt sem tudom mikor keltem fel utoljára igazán kipihenten.

Lehet kiégtem, nem tudom. Más is volt/van így?



2020. nov. 18. 22:48
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyjából aki elkezd egyetemre járni azzal általában ez van. Nem olyan álomszerű végig vinni az egyetemi éveket ahogy azt mindenki elkepzeli a filmekből, a tanulás sem suli szint. Tisztelet a kivételnek (akikből kevesebb van, de van ilyen is, akik élvezik s igazán odavannak az adott szakmaert), de az emberek túlnyomó többsége csak túl élni szeretné bármennyire az tűnt az elején hogy csupa jó dolgokat rejt.
2020. nov. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
84%

Minden képzésemmel így voltam. :D Az utolsó évben olyan kelletlenül jártam már órára, hogy kívülről nézve magamat fájt a motiválatlanságom.


Közrejátszott az is, hogy egyik helyen sem volt valami jó a közösség. Nem volt velük személyesen problémám, de szabadulni akartam tőlük, mert egymással elég toxikus dolgokat műveltek néha és elég sokam szint alatt voltak.

2020. nov. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokszor úgy érzem ez már nagyon sok... (se gytk IV.)
2020. nov. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatosan csökken a motivaciom, pedig ez csak a masodik évem. En 3,5 eves képzésen vagyok, de alig varom, hogy vege legyen es dolgozhassak.

Viszont a szakmamat eleg erosen sujtja a covid hatás...szoval azert felek a jövőtől, de jo lenne mar vegezni..

2020. nov. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
78%

3. diplomámat nyomom éppen, a vizsgákon semmi másra nem hajtok csak hogy meglegyen és kész.


Az első diplomámnál volt egy négyes vizsgám képes voltam javítóra befizetni hogy ötös legyen.


Most van egy kettes vizsgám és leszarom. Megvan és ennyi a lényeg.


Semmi mást nem várok csak hogy teljen el a maradék kettő félév minél hamarabb.

2020. nov. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:

Jó tudni, hogy vagyunk így egy páran nem és csak én vagyok ilyen.

Furcsa mekkora pálfordulásokon tud átmenni az ember az egész képzést illetően.

2020. nov. 19. 09:20
 7/56 anonim ***** válasza:
22%
5-ös válaszoló, mi az a 3 diploma? Dolgozol is mellette?
2020. nov. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
75%

"mi az a 3 diploma? Dolgozol is mellette?"


1. mi közöd hozzá

2. dolgoztam már az első diplomám mellett is(végzősként) nemhogy a 3. mellett...

2020. nov. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
29%
Ilyen válasz mellett 1 diplomát sem hiszek el, nemhogy hármat. Vicc kategória.
2020. nov. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
60%

nincs jelentősége mit hiszel el.

mellesleg ki az a hülye aki nem dolgozik a diploma mellett főleg végzősként?

mikor elsős egyetemista voltam már akkor órákat adtam (matek, fizika korrep) középiskolásoknak.

2020. nov. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!