Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan aki már csak túlélni...

Van olyan aki már csak túlélni akarja az egyetemet, vagy régen volt így?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy bele tettetek az egyetembe 2-3 esetleg 4 évet és elég kevés van már hátra, így kihúzzátok vagy kihúztátok.


Sajnos úgy érzem, hogy az elején még meglévő lelkesedést az oktatás vagy annak hiánya teljesen kiölte karöltve a sok felesleges tölteléktárggyal.

Már nem sok van a diplomáig sem tárgyakkal sem félévvel, de már inkább csak a papírért csinálom. Pár éve még szívesen odaültem a könyvek fölé, de ma már olyan szenvedéssel megy mintha a fogamat húznák. Magolom a sok hülyeséget, amiről tudom, hogy 2 hét múlva már elfelejtem, a házikat meg már a hátam közepére sem kívánom, ahogy a vizsgás stresszelést sem. Azt sem tudom mikor keltem fel utoljára igazán kipihenten.

Lehet kiégtem, nem tudom. Más is volt/van így?



2020. nov. 18. 22:48
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
78%

7: nem vagyok ugyan az 5-ös válaszoló, de nekem is 3 diplomám van.


Szociológia alap és mester és programozó informatikus alap.


Alapszak utolsó évétől folyamatosan dolgozom, mesterszak második évétől a mostani szakmámban fejlesztőként. A mesterszak könnyű volt, nem okozott gondot 25-30 órában munkát vállalni diákként, a harmadik szakomra meg feltalálták az esti képzést (akinek a hétvége jobb, annak a levelezőt), szóval annyira nem tragédia mellette dolgozni szerintem.

2020. nov. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként a képzésem végén én is szartam rá magasról. Az egész tandíjat én fizettem, több százezret félévente, nem attól kellett félnem, hogy átvágnak önköltségesre, mert azon kezdtem, ösztöndíjat is csak államin kaphat az ember, szóval úgy ahogy volt, le is szartam, hogy milyen az átlagom. Ettől függetlenül nem lett rossz, de jobban aggasztott az, hogy előteremtsem a pénzt a képzésre és mellé a megélhetésre, mint szaros átlagokon lovagolni.
2020. nov. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
86%

11-es köszönöm a választ és gratulálok a diplomáidhoz!


Látod 5-ös lehet szépen is válaszolni, és nem olyan bunkón mint te tetted!

Javaslom, hogy tanulj még!


Ha már itt tartunk én is dolgoztam az egyetem mellett, 1.évfolyamos korom óta, ráadásul 3 műszakban. Most a 2.diplomámat szerzem és szintén levelezőn, munka mellett, igaz már 8-16-ig dolgozom. Annyi még a különbség, hogy már családom, gyerekeim is vannak.

2020. nov. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
100%
Ugye az alpári hozzászóló nem tanár? :D
2020. nov. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok kedves kérdező.. már gyűlölöm az egészet. 1-2 szenvedős tárgyon túl már nagyjából csak a szakdolgozatom van hátra, de annak a megírása egyelőre lehetetlen feladatnak tűnik, mert már semmi sem érdekel. Nem csak tananyag tekintetében, hanem egyáltalán semmi..
2020. nov. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
22%

"1.évfolyamos korom óta, ráadásul 3 műszakban. "


naná. én meg a római pápa vagyok.

2020. nov. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
57%
Akkor máris kezdheted. Hozzáteszem, hogy éjszakás műszak után ami hajnali 5 óra, indultam az egyetemre, hogy odaérjek kezdésre. Ez röpke 100 km oda s vissza. Úgyhogy ne fényezd itt magad nekem hogy az egyetem utolsó évében te dolgoztál tanulás mellett. Még jó hogy kibírtad. De minek is magyarázkodom egy senkinek, pontosan elég ha tudom én és a családom hogy milyen mit és hogyan értem el. Te meg nem érdekelsz királylány!
2020. nov. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor máris kezdheted. Hozzáteszem, hogy éjszakás műszak után ami hajnali 5 óra, indultam az egyetemre, hogy odaérjek kezdésre. Ez röpke 100 km oda s vissza. "


hahahhahaahahhahahahahahahahahahahhahahahahahahahhahahah!!!!!!!!


Naná!!!!

2020. nov. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok állást foglalni, de személyesen ismerek ilyen embert, aki éjszakai muszak utan ment be az óráira.
2020. nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:

Így van, kedves utolsó!

Én is olyan ember vagyok mert sajnos a szüleim nem tehették meg hogy csak az én taníttatásomra költsenek, így még a középiskola után munkába álltam. Egy gyárban dolgoztam 3 műszakban majd következő évben felvettek az egyetemre, levelezőre így onnantól magam finanszíroztam mindent. Hétvégente 100 km-t lenyomtunk egy csoporttársammal aki a csecsemő meg a kisiskolás gyerekét hagyta otthon hogy tanultabb legyen és többet keressen majd idővel a munkahelyén. Azóta a gyerekei szinte kamaszok és most én járok ismét, csak már egy 2 és egy 5 éves gyerek mellett. Nem fényezem magam, mert volt és van aki még nehezebb körülmények között járt el az iskolába. Csak jó visszaemlékezni ezekre ez időkre is.



A durva pokróc hozzászólónak savanyú a szőlő mert 3 diploma mellett még mindig nem találta meg a helyét. És merem állítani hogy a munkahelyed is egy rakás kaki lehet. Sok sikert az életben és remélem nem leszel mindig ilyen megkeseredett.

Lehet akárhány diplomád, ha értelmes nem vagy.

Nyugodtan hahotázz, ebből látszik hogy nem tudod hogy mi is az az igazi munka. Végezetül még azt is meg merném kockáztatni hogy nem is dolgoztál még életedben egy normális napot.

2020. nov. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!