Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan aki már csak túlélni...

Van olyan aki már csak túlélni akarja az egyetemet, vagy régen volt így?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy bele tettetek az egyetembe 2-3 esetleg 4 évet és elég kevés van már hátra, így kihúzzátok vagy kihúztátok.


Sajnos úgy érzem, hogy az elején még meglévő lelkesedést az oktatás vagy annak hiánya teljesen kiölte karöltve a sok felesleges tölteléktárggyal.

Már nem sok van a diplomáig sem tárgyakkal sem félévvel, de már inkább csak a papírért csinálom. Pár éve még szívesen odaültem a könyvek fölé, de ma már olyan szenvedéssel megy mintha a fogamat húznák. Magolom a sok hülyeséget, amiről tudom, hogy 2 hét múlva már elfelejtem, a házikat meg már a hátam közepére sem kívánom, ahogy a vizsgás stresszelést sem. Azt sem tudom mikor keltem fel utoljára igazán kipihenten.

Lehet kiégtem, nem tudom. Más is volt/van így?



2020. nov. 18. 22:48
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
38%

5-ös válaszoló, mi az a 3 diploma? Dolgozol is mellette?

tegnap 15:34



"mi az a 3 diploma? Dolgozol is mellette?"


1. mi közöd hozzá


2. dolgoztam már az első diplomám mellett is(végzősként) nemhogy a 3. mellett...



Biztos közmunkás vagy. :D

Hahahahahahahahhahahaha

Ugye milyen sértő volt a kérdésem?

2020. nov. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:

Persze, volt ilyesmi. Azt nem mondom hogy ne lettek volna jó dolgok is, de a szenvedős rész nagyobb volt. Érdemes meghallgatni:

[link]

2020. nov. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok vele utolsó.

A jó dolgok a félév első 1-2 hete és a vizsgaidőszak vége. A többi általában görcsölés mindenen.

Sajnos amit mond, az igaz.

2020. nov. 22. 08:45
 24/56 anonim ***** válasza:

Azért kemény, hogy több diplomás emberkék itt a "gyakorin" így veszekednek ki mikor kezdett dolgozni,és leugatni a másikat folyamatosan :D

Egyébként ezzel nem vagy egyedül kedves kérdező :)

Van aki ott is hagyja,pont ez miatt mert már viccnek tartja,és elmegy másfele pl: gépjármű mechatronikai technikusnak, hegesztőnek, bármi másnak.

Uncsim pénzügy számvitel diploma után, már rosszul volt tőle, gyűlölte is,elment okj ra,hegesztőnek,ott csak szakmai dolgokat tanult szinte,és gyakorlatias volt nagyon,aztán itthon pályakezdokent kb 220 at ,majd később 280at megkereste,de végül kiment németbe, ahol nagyon jól van most,ilyen 1.600.000ft os fizuval, abból 400at vonnak neki albira rezsi ilyesmivel együtt kb..kaja minden más után is általában 900K-1milla körül simán meg van neki.. és a képzést szerette pl, de az egyetemit gyűlölte..

De szerintem majdnem minden egyetemista igy van ezzel,ahogyan írták előttem is..

És akár a 2 éves okj szakmai képzések is lehetnek olyanok,ha pont kifogtad.. ilyen ez..

Kitartást!

Bocsi a helyesírásért 😁

2020. nov. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
A leugatás a gyakorival együtt jár, itt mindenki csak a másikat mocskolja és hitetlenkedik. Meg úgy tesz, mintha mindent ő jobban tudna a másiknál.
2020. dec. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
9%

Miért hiszi mindenki, hogy az egyetemnek fun-nak kell lennie. Ha fun a tanulás és a papír megszerzése mellett az +, különben meg meló mint a munkahely. Vannak kötelezettségek, alkalmazkodni kell, felkészít az életere és elméleti tudást ad. Aki meg két három év után abbahagyja annak csak gratulálni tudok. Egy diplomával mindig jobban fogsz keresni mint OKJ-sel. El kell dönteni mit akarsz és arra a szakra menni és utána azért még tudsz mást is csinálni vagy akár okj-t vagy másod diplomát más szakon ha közben kiderült hogy inkább más érdekel. A tanulás sosem lesz kidobott idő és pénz. Az okj sosem fogja helyettesíteni azt a tudást (és nem csak a konkrét szak tárgyakra gondolok hanem általában) amit egy diplomával megszerzel akárki akármit mond.

Nem hiszem, hogy nem találsz egy-két olyan embert akivel kijössz és tudsz együtt tanulni, dolgozni feladatokon. Én most csináltam a Corvinuson két éves másod diplomát. Én magamnak való vagyok (49 éves F) és volt két srác, akikkel együtt dolgoztunk a csoportos feladatokon és jól kijöttünk és így sokkal könnyebb volt munka után heti kétszer még este 9-ig ott ülni.

2020. dec. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
57%
Oké, de az nincs rendben szerintem hogy közben az emberek kiégett zombivá válnak.
2020. dec. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
mi az hogy kiégett zombivá válik és szerinted mi lesz ha dolgozni kell majd? Vissza fogja sírni az egyetemi éveket. Nem lesz majd jobb úgy dolgozni, hogy egy kényelmes tiszta irodában dolgozol sok pénzért, nem egy lepukkant műhelyben nyakig olajosan, koszosan, esetleg kint a hidegben lehet, hogy ugyanannyiért de lehet hogy kevesebbért, de nagy valószínűséggel jóval kevesebbért. Látom csupa 20 éves van itt aki lepontozott mert nem tetszik a véres valóság. Lehet az egyszerűbb hegesztő meg takarító munkát választani de azok automatizálva lesznek és nem fog kelleni néhány év múlva. Meg az is lehet, hogy nem is fogja bírni fizikailag. Lehet nyugatra menni és olyan munkát vállalni "jó" pénzért amit ott már 6 általánossal sem vállalnak el. Nem igaz, hogy egy diák nem talál két három embert aki neki is megfelel és nem lehet jól érezni magukat és közösen tanulni. Ha már ott a lehetőség hogy egyetemre járhatsz akkor ne rinyálj, hanem csináld. Tudod hányan lennének akik szeretnének járni, de nem engedhetik meg maguknak? A keresztfiam most jár a egyetemre fizika szakra és most nyert 600 ezer forintos díjat számítógép vásárlásra meg diák olimpián volt tavaly Izraelben meg Észtországban. Iskola elsőként végzett a középiskolában és nem volt eminens. Úgy adták át neki az iskola elsőségi díjat, hogy ő volt az aki a legtöbb tanulmányi versenyt nyerte és aki a legtöbbször mutatkozott részegen a tanárok előtt. Egyszerűen tudja mit akar és csinálja és élvezi mert van eredménye. Nem mindenki olyan mint Ő én sem voltam, nekem nem volt lehetőségem, később tanultam felnőtt fejjel nagyon sok pénzt fizetve a tandíjért. Ez lebegjen a szemed előtt, még ha nem is a jelenlegi diplomáddal fogsz dolgozni, de akkor is tanulnod kell majd életed végéig mert sajnos már ez van ha tetszik ha nem.
2020. dec. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
21%

Utolsóval értek egyet. Ez csak egy iskola, egy egyetem. A neheze még ezután jön. Jelenleg munka mellett tanulok, csinálom a mesterképzést, gyerekeim vannak. Nem vagyok mégsem zombi. Az alapszakomat gyári munkásként végeztem levelezőn, mert a nappalit nem tudták volna finanszírozni a szüleim. Éppen ezért tanulok most hogy a saját gyerekeimet tudjam támogatni. És igenis ők is egyetemre fognak járni. Ha nem tanulsz akkor lehetőséged sincs jó munkára. Vagyis lehetsz műkörmös is vagy fodrász, kőműves. Úgy gondolom hogy a befektetett idő, a tanulás előbb utóbb meg fog térülni. És akkor majd azt mondhatjuk, hogy milyen jó is volt hogy egyetemet végeztem. Ahogy az utolsó hozzászóló is írta.

Az egyetemi évektől nem kell félni, ha ennyit nem bírtok fiatalon akkor mi lesz majd ha család, munka mellett kényszerültök tanulni?

2020. dec. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
Félreértés ne essék, én vagyok a zombis. Elvégeztem már egy egyetemet én is. Szeretek tanulni, de van olyan mikor egyszerűen nem az adott embernek való az adott szak. És ilyenkor tudni kell váltani. Nem mindig az a célravezető:"hogyha elkezdted fejezd már be kisfiam mert kukásként fogod végezni". A számodra megfelelő szakot kell kivalasztani, legyen az akár fodrász vagy vmi más, és ez a nehéz.
2020. dec. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!