Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Természetvédelmi mérnök vagy...

Természetvédelmi mérnök vagy biológus?

Figyelt kérdés
Melyiket érné meg jobban tanulnom? Mert elvileg egyik sem túl jó döntés anyagi szempontból, de én mindenképpen valami természettel foglalkozó tudományt szeretnék tanulni. Nem csak ebből élnék meg, de mivel mindenképpen szeretnék egyetemi végzettséget, akkor már valami olyan szakot választanék, ami érdekel is. Ez a kettő, ami a legjobban vonz, csak nem tudom, mi alapján hozzam meg a döntést. Köszönöm, ha megosztod velem a tapasztalataidat/véleményedet!

2020. nov. 21. 14:52
A kérdező szavazást indított:
Természetvédelmi mérnök
Biológus
22 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A biológia nehezebb, és nem árt ha van affinitásod a kémia vonalán is. Viszont ezzel több irányba el tudsz indulni, nem csak a terepen, hanem akár a laborok világában, vagy kutatás vonalon is. Akárhogy is nézzük a biológia azért egy komolyabb szak, egy konkrét tudományterület, a természetvédelmit a legtöbb munkaadó nem tudja hova tenni.

A természetvédelmi szak sok mindenbe bevezet, az ökológiától kezdve a mezőgazdaságon, jogon, keresztül a pályázatírásig sok minden van benne, de semmibe sem mélyül el igazán, ezzel a végzettséggel akkor fogsz labdába rúgni, ha az egyetem mellett is foglalkozol valami szakmaival, pl. önkénteskedsz nemzeti parkoknál, elkezdesz aktívan gyűrűzőtáborokba járni, bekapcsolódsz valamilyen kutatásba és közben folyamatosan kapcsolatot építesz, mert a természetvédelembe dolgozni kb. csak kihalásos alapon lehet bekerülni és a kiírt álláshirdetésekre általában már előtte megvan, kit akarnak egy adott pozícióra fölvenni, és nem azt nézik, hogy mit végeztél, hanem hogy értesz-e ahhoz, amivel foglalkozni kell majd.. De ha olyan témában akarsz majd phd-t ami szintén kimondottan természetvédelmi vonatkozású arra is jó. Én természetvédelmit csináltam, bsc-t és msc-t is, és már jó öt éve ebben a szakmában is dolgozom, szóval nekem jó volt.

2020. nov. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 darandaliuszmusz ***** válasza:

Teljes mértékben egyet értek az előttem válaszolóval!

Biosz - sokkal "tudósosabb", komolyabb úgymond

Természetvédelmi mérnök - gyakorlatiasabb, többfelé ágazó, egy természetszerető embernek emberbarátibb

2020. nov. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2020. nov. 28. 22:14
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Azért azt is érdemes számontartani, hogyha a jövőben nőne a természetvédelem szerepe, ami benne van, akkor jól jöhetnek a természervédelmi mérnökök, bár tény, hogy jelen állás szerint nincs túl nagy kereslet itthon.


A biológia szak pedig kizárólag MSc-vel együtt piacképes, sőt, ha komolyan gondolja valaki a laboratóriumi kutatómunkát, akkor szerintem még a PhD is fontos.

2021. jan. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
#4 A természetvédelem szerepe pont hogy csökken sajnos. Bár a média, meg mindenféle külső kommunikáció azt mutatja, hogy jajj milyen fontos, de politikai, jogszabályi oldalról pont hogy a lassú leépítés, kivéreztetés zajlik. Szakmában dolgozok, szóval, látom mi a tendencia. Érdemes greenfo.hu-t olvasni, ott legalább a valóságot írják.
2021. jan. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 ez esetben nem szóltam. Én naívan azt gondoltam, hogy mostanában ahogy világszinten felértékelődik a zöld politika, és mondhatni divattá vált, meg már nagy nyomás is helyeződik erre a témára az emberek által és a "klímavészhelyzetnek" köszönhetően, így laikusként arra következtettem, hogy az elkövetkező években felértékelődik minden környezetvédelemmel kapcsolatos tevékenység szerepe, mégha csak látszattevékenységként is eleinte.
2021. jan. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!