Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet abból baj, ha elvállalta...

Lehet abból baj, ha elvállaltam az önkénteskedést?

Figyelt kérdés

Hívtak a hétfőtől kezdődő tesztelésre és mondtam, hogy megyek (inkább most, mint vizsagaidőszakban vagy amikor esetleg kötelező).

Viszont más az egyetemről (felsőéves) azt mondta, hogy mondjam vissza mert nem fogok tudni pótolni és a tanárok nem nézik el... Már a határozatot is kiküldték, mit csináljak most akkor?



2020. nov. 21. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez Sote? Úgy tudom a vizsgaidőszakot emiatt meghosszabbítják (?)
2020. nov. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálatok volt,aki visszautasította? Egyáltalán lehet ez? Nem rúgnak ki?
2020. nov. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem SOTE, Debrecen.

Igen, ismerek valakit, aki visszamondta és nem kapott semmit. De ő szinte azonnal visszamondta, hogy lerakta a telefont.

2020. nov. 21. 16:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk állítólag kivizsgálják az ügyet, ez nem igaz?
2020. nov. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy egyetem se adott ki pecsétes dokumentumot hogy semmilyen következménye nem lesz annak, hogy visszamondod a kirendelést, így mindenki saját felelősségére mondja azt, hogy nem, akkor is ha azt később kivizsgálják. Én szten, soten hallottam esetleges kivizsgálást. Aki eddig megpróbálta visszamondani azt elkezdték behívni ápolni (elsőévesként), úgyhogy kell választani akkor inkább most megyek tesztelni, mint később és inkább tesztelni mint ápolni.

De amúgy ha nem mész tesztelni, akkor miért lenne az az engedmény, hogy tovább van a vizsgaidőszak? Valószínűleg amúgy mindenkit behívnak, van akit már most karácsonyra is beírtak, szóval várható lesz hogy senki sem ússza meg és így ha meghosszabbítják a vizsgaidőszakot, akkor az mindenkire érvényes lesz.

2020. nov. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Én megpróbáltam körbejárni a témát, elvileg polgári kötelezettség megszegésének minősül a megtagadás, ami 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető, szóval örülhetsz, hacsak szimplán kirúgnak érte az egyetemről.

Már, ha valóban behívásról van szó, eddig nálunk önkéntes alapon ment, de értelemszerűn azt vállalta, aki akarta.

Utolsó, nekünk azt mondták, hogy 4 hét ez a vezénylés és nem érinti a vizsgákat és maximum két hétre vagy vezényelhető törvény szerint. Akkor hogy lehet karácsonyig behívni valakit vagy csak azt mondták neki, most ne, majd akkor menjen?

2020. nov. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez melyik egyetem? Már hogyne érintené...
2020. nov. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Pécs, és ha megszámolod a 4hetet, csak az első hétbe nyúlik bele, gondolom azért adtak itt plusz 1 hetet. Amúgy ezt az egész vizsgaidőszakot végigvezényelgetik, ezt hogy gondolják? Mindenki csúszik egy évet, aztán nem végez egy orvos sem? Nagy luxus ez ebbe az országba....
2020. nov. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
és mi van, ha rosszul vagyok a buszban/autóban, s egész nap avval mennek?
2020. nov. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!